'V nadaljevanju so nas Norvežanke speljale na njihov mlin'

Ljubljana, 22. 10. 2023 09.28 |

M.J., J.L.
2

Rokometašice Krima Mercatorja so vendarle prekinile najbolj negativno serijo v medsebojnih dvobojih s kakšnim evropskim klubom. Po devetih zaporednih porazih, ki segajo vse od leta 2016, so proti norveškemu Vipersu le prišle vsaj do remija. V prvem polčasu so že visoko vodile, tudi za sedem golov, v drugem delu pa po preobratu tekmic komaj rešile točko (24:24). "V drugem polčasu so nam tekmice vsilile njihov način igre, kar nam ni ustrezalo," sporočajo iz tabora Krimovk po derbiju kroga Lige prvakinj v Tivoliju, ki ga je spremljalo skoraj 4000 gledalcev. Ljubljanska ekipa se bo 28. oktobra v gosteh pomerila z romunskim Rapidom iz Bukarešte.

Krimovke so po sijajni končnici, ko so nadoknadile tri gole zaostanka, prekinile niz devetih porazov proti trikratnim zmagovalkam najmočnejšega evropskega klubskega rokometnega tekmovanja v zadnjih treh sezonah iz norveškega Kristiansanda.

Verižne slovenske prvakinje na tekmi kroga po izboru Evropske rokometne zveze (EHF) niso mogle računati na dirigentko svoje igre Darjo Dmitrijevo.

V kultni dvorani pod Rožnikom so osvojile točko, po treh zmagah proti poljskemu Lubinu, danskemu Esbjergu in madžarskemu Ferencvarosu ter porazu proti danskemu Ikastu pa so na visokem drugem mestu v skupini B.

"Ponosen sem na svoje varovanke, saj so po dolgem nizu brez zmage proti Norvežankam tokrat iztržile remi. Doma smo si priborili točko, kar je v skupinskem delu Lige prvakinj zelo pomembno. Vse rokometašice so dale od sebe vse. Hvala tudi vsem navijačem za odlično podporo," je po remiju dejal Adžić.

Rokometašice Krima Mercatorja so le prekinile izjemen negativen niz proti Vipersu. Sicer niso zmagale, a je tudi remi spodbuden dosežek. FOTO: Aljoša Kravanja

"Videli smo, zakaj so rokometašice Vipersa trikratne zaporedne evropske prvakinje. Naš prvi polčas je bil izjemen, v drugem pa smo si privoščile manjši padec v igri. Enako je bilo proti Ikastu. Ponosna sem na nas, da smo si priborile točko. Ponosna sem na igro, ki jo kažemo, in komaj čakam nadaljevanje tekmovanja," je dodala Tamara Mavsar.

Nina Zulić: Nismo povsem zadovoljne
Ljubljančanke imajo za sabo dva različna polčasa. Odličen prvi in slabši drugi.

Pri slovenskih prvakinjah je bila najbolj učinkovita Črnogorka Jovanka Radičević s šestimi goli, brazilska vratarka Barbara Arenhart pa je zbrala 15 obramb.

V prvem so vodile že za sedem golov, v nadaljevanju pa celo zaostajale za tri. Na koncu so se norveške in slovenske prvakinje zadovoljile s točko. "Nismo povsem zadovoljne. V drugem delu so nam tekmice vsilile svoj ritem igre, kar nam je spodrezalo krila. Imele smo velike težave v napadu, pozitivno pa je, da smo uspele izvleči pozitiven rezultat po zaostanku treh golov v končnici," je po remiju v Tivoliju dejala organizatorka igre Nina Zulić. "Na nek način pa smo vnovič dokazale, da lahko igramo proti vsem v tej sezoni, tudi proti aktualnim prvakinjam."