Ljubljana, 07. 11. 2022 07.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Jakob Batič
3

Cedevita Olimpija je po štirih zaporednih porazih v evropskem pokalu v nedeljo doživela še drugega v regionalni ligi Aba. V Tivoliju je bil z 90:85 boljši FMP. Trener zmajev Jurica Golemac pretiranih razlogov za zadovoljstvo ni mogel imeti, enega redkih je našel v prihajajočem reprezentančnem premoru. O težavah s poškodbami svojih varovancev pa je dejal, da česa takega v svoji karieri še ni doživel.

Zoran Dragić še ni okreval po poškodbi na Eurobasketu in je nedeljski obračun spremljal v "civilu". Kdaj točno se bo vrnil, še ni znano. FOTO: Damjan Žibert

Poraza proti zelo kakovostni zasedbi srbskega FMP-ja, ki je v tej sezoni na kolena med drugimi spravila Budućnost, ne gre jemati kot katastrofo, pa vendar je nedeljski večer v Tivoliju še enkrat več razgalil vse hibe zmajev v tem trenutku. Jurici Golemcu manjkajo košarkarji, ki bi si lahko v napadu sami ustvarjali mete. Ob kopici poškodovanih pa Olimpija le s težavo drži visok ritem kakovostnejših nasprotnikov tudi v obrambi.

"FMP je imel več boljših minut, bili so bolj energični in osredotočeni. Mi smo imeli dve, tri črne luknje, ko smo izgubljali žoge in dovoljevali preveč lahkih košev," po prvem domačem porazu sezone v Aba ligi ni ovinkaril Jurica Golemac. Njegovi varovanci so bili v prvem polčasu povsem enakovredni (40:43), na začetku drugega pa zavoljo že omenjenih črnih minut izgubili stik. FMP je sredi tretje četrtine povedel za 15 in prednosti vse do konca kljub napeti končnici ni izpustil iz rok.

"Proti koncu smo začeli igrati čvrstejšo obrambo, kar nas je vrnilo v tekmo. Žal tega nismo počeli od prve minute," je obžaloval organizator igre Yogi Ferrell, ki je bil skupaj z Amarjem Alibegovićem najboljši strelec zmajev z 18 točkami. Pri gostih jih je 21 dosegel iz igre nezgrešljivi Litovec Paulius Valinskas (met 7/7, od tega 5/5 za tri), eno manj pa Američan Trent Frazier.

Yogi Ferrell je bil eden redkih razpoloženih zmajev. Njegovi trojki v zaključku sta Olimpijo vrnili med žive, a so gostje v izdihljajih ohranili mirne živce za peto zmago sezono. Olimpija jih ima tri, zbrala je še dva poraza. FOTO: Damjan Žibert

Še vedno čaka na prvi "skupni" trening

Ljubljančani so v vseh tekmovanjih na zadnjih šestih tekmah slavili le enkrat, zato je jasno, da reprezentančni premor prihaja v pravem času. Sploh zato, ker ima Golemac še naprej veliko težav z odsotnimi. Proti FMP-ju je na parket poslal le deveterico, v postavi znova ni bilo Zorana Dragića, Karla Matkovića, Lovra Gnjidića in Roka Radovića.

"Upam, da končno dočakamo, da bi imeli na razpolago vsaj deset košarkarjev. To se ne bo zgodilo takoj, prvi teden se poškodovani verjetno še ne bodo vrnili, nekateri gredo v reprezentanco. Težko delo nas čaka, težko se je motivirati, ko si na treningu pri šestih ali sedmih. Upam, da bomo nekaj "začarali", da se bodo poškodovani čim prej vrnili. Morda bomo pripeljali nekatere mladince. Moramo biti skupaj, ker se sploh ne poznamo. Vsi skupaj nismo trenirali niti enkrat ali dvakrat," je sila skrčen kader, s katerim se ubada že od prvega dne sezone, orisal Golemac.

Česa takega še ni doživel

Za nameček je razkril, da je imel v minulih dneh težave s poškodbo tudi Edo Murić, ki zadnje tri dni pred tekmo ni treniral, nato pa le stisnil zobe in s pomočjo protibolečinske injekcije igral dobrih 18 minut. "Na treningih smo imeli po devet igralcev. To je res neverjetna situacija. Meni se to prvič dogaja. Med premorom bomo skušali zaceliti poškodbe. Dali bomo vse od sebe, da dvignemo nivo igre," je pred prvo daljšo pavzo sezone odločen 45-letni strokovnjak.

Naslednja tekma zmaje čaka čez slaba dva tedna, ko bodo v okviru regionalnega prvenstva gostovali pri Igokei. Nato pa sledi izjemno pomemben obračun z ukrajinskim Prometeyem v Eurocupu, kjer so zmaji še brez zmage in pri kar štirih porazih.

Matic Rebec je predvsem v prvem polčasu lepo poživil igro zmajev po vstopu s klopi. Skupno je v 14 minutah zbral sedem točk, tri skoke in dve podaji. FOTO: Damjan Žibert