V tretji etapi sta se najbolj odrezala Horvat in Finkšt

16.4.2022 | 09:50

Ekipa Adrie Mobil na dirki Beograd - Banja Luka

Tretjo, hribovito etapo na dirki Beograd - Banja Luka je dobil Poljak Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski), ki je zdaj v rumeni majici vodilnega v skupnem seštevku. V času zmagovalca sta v cilj prišla drugi, Belgijec Lennert Teugels (Tarteletto-Isorex in tretji, Avstrijec Rainer Kepplinger (Hrinkow Isorex). Žiga Horvat je bil deveti, Tilen Finkšt pa enajsti, oba sta zaostala 1:56 min.

Včerajšnja, najbolj razgibana in hribovita etapa, od Bijeljine do Vlasenice, kjer je bil tudi gorski cilj 1. kategorije, je bila dolga 124 km. Najboljši so se od glavnine, ki se je kasneje razdelila na več skupin, odlepili na prvem gorskem cilju druge kategorije, na Šekovićih. Še dvesto metrov pod vrhom je bil v tej skupini tudi naš Kristjan Hočevar, ki pa hudega tempa ni zdržal, poskušal nekaj časa še uloviti najboljše, vendar tega ni zmogel. Pobralo mu je preveč moči in je v cilju kar precej zaostal, končal je na 49. mestu z zaostankom 4:11 min. David Per je na 39. mestu zaostal 2:47 min, Aljaž Jarc na 48. mestu je v cilj prišel skupaj s Hočevarjem, Viktor Filutas je zaostal 8:45 min in končal na 86. mestu, Jaka Špoljar, ki je včeraj zgubil belo majico najboljšega mladega kolesarja na dirki, pa je bil 99., z zaostankom 9:50 min.

V skupnem seštevku je na vrhu včerajšnji zmagovalec, Poljak Kaczmarek, ki nosi rumeno majico, najboljši Adriaš je Tilen Finkšt na osmem mestu, deveti je Žiga Horvat, oba zaostajata 2:11 min, na 37. mestu je David Per (3:02), 45. je Kristjan Hočevar (4:26), 46. Aljaž Jarc (4:45), 78. Viktor Filutas (9:23) in 85. Jaka Špoljar (10:05).

Med ekipami je na vrhu Tarteletto – Isorex iz Belgije, Adria Mobil je zdaj na osmem mestu z zaostankom 4:40 min.

Danes je pred kolesarji, 139 jih je ostalo v karavani, 4. etapa. Premagati bodo morali 165 km dolgo pot od Doboja do Prijedorja. Etapa bo precej razgibana, z dvema gorskima ciljema tretje kategorije.