Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 01.11.2022 19:10:46

ACH Volley novo sezono srednjeevropske lige začel z zanesljivo zmago

alesfevzer.com
Odbojkarji ACH Volleyja so v prvi tekmi nove sezone srednjeevropske lige na prvem turnirju premagali avstrijsko ekipo Union Raiffeisen Waldviertel s 3:0 (21, 16, 18).

Oktobra se je začela ženska srednjeevropska liga, danes pa še moška izvedba. Slovenija ima v njej tri predstavnike, ACH Volley, Calcit Volley in Merkur Maribor. Branilci lovorike iz prejšnje sezone so danes začeli v Zwettlu in brez težav prišli do prve zmage v novi.

Gostje niso dovolili presenečenja in so po manj kot uri in pol odnesli vse točke. Še najbližje presenečenju so bili domači v prvem nizu, ko so se približali še na 20:24, ubranili prvo zaključno žogo, druge pa ne več. Lažje delo je imel ACH Volley v nadaljevanju, drugi niz je tako po začetni prednosti s 13:8 hitro dobil s 25:16, le malenkost več dela pa so imeli prvaki v tretjem.

Tam so bili domači nazadnje blizu pri 13:17, po zaostanku s 17:23 pa je bilo jasno, da bo tekme konec po treh nizih. Pri gostih je bil s 16 točkami tokrat najboljši Nikola Gjorgiev, po 11 sta jih zbrala Danijel Koncilja in Filip Šestan. Ljubljančane v sklopu uvodnega turnirja čaka še obračun s slovaško ekipo Rieker Komarno, ki bo 2. novembra, tretja zaporedna tekma pa dan pozneje proti zagrebški Mladosti.

Drugi turnir te lige bo med 22. in 24. novembrom, redni del prvenstva se bo po odigranih petih turnirjih končal 2. februarja, sledila bosta še polfinale in finale.