Tamara Zidanšek je z zmago v 1. krogu Portoroža prekinila niz štirih porazov na začetku turnirjev. Nazadnje je Konjičanka prišla v 3. krog na OP Francije na peščenih igriščih Rolanda Garrosa. Foto: www.alesfevzer.com

Uvodni niz je bil izenačen zgolj pri 1:1, nato pa je Ana Bogdan dvakrat odvzela igro Tamari Zidanšek in Romunka je gladko dobila prvi niz s 6:1. V drugem nizu je Konjičanka povedla z 2:0, po seriji štirih brejkov pa je bil izid izenačen vse do podaljšane igre. V tajbrejku je Ana Bogdan povedla s 3:1, a se je Slovenka vrnila in s 7:5 prišla do izenačenja dvoboja.

V tretjem nizu se je ponovila zgodba iz prvega. Ana Bogdan je povedla s 4:0, nato se je 24-letna gostiteljica le zbrala in začela nuditi odpor. Po dveh maratonskih igrah s po 16 točkami je 65. tenisačica sveta le izrabila četrto zaključno žogico in izločila Slovenko z 91. mesta WTA-lestvice.

Eden izmed boljših dvobojev zadnjega obdobja?

Tamara Zidanšek je po porazu v konkurenci posameznic doživela še poraz med dvojicami. Skupaj z Madžarko Timeo Babos sta izgubili proti Rusinji Aleni Fomini in Brazilki Ingrid Martins s 4:6, 6:2, 8:10.

Nekaj točk na začetku tretjega niza je obrnilo potek, zato mi ni preostalo drugega, kot da se borim do konca. Poleg vsega sem izgubljala dolge igre.

O prelomni točki dvoboja

"Težko je gledati z distance. Dan je bil naporen. Nič ni bilo tako, da bi moralo biti kaj drugače. Mislim, da sem odigrala kar dobro tekmo, eno boljših v zadnjem obdobju. Tako moram iti naprej, gre sicer počasi in bi si želela, da gre hitreje, a tako pač je," je kakšno uro po dvoboju dvojic zbranim novinarjem dejala 24-letna Konjičanka.

Za konec je nekaj misli podala še o domačem turnirju, ki je letos precej bolj kakovosten kot lanski. "Letošnji turnir je bolje obiskan kot lanski, kakovost je boljša. Igralke so izvedele, da je Portorož lepo mesto. Šlo je od ust do ust. Vsi se zelo trudijo za nas igralke. Ko igram doma, je to hkrati motivacija in pritisk."

Izpad četrte in pete nosilke

Nastop v četrtfinalu si je zanesljivo priigrala Kazahstanka Jelena Ribakina. Zmagovalka Wimbledona je bila boljša od Čehinje Tereze Martincove. Izpadli pa sta četrta in peta nosilka, Italijanka Martina Trevisan in Rusinja Jekaterina Aleksandrova.

Prva je v zadnjem dvoboju prvega kroga izgubila proti zmagovalki turnirja med dvojicami na OP-ju ZDA, Čehinji Katerini Siniakovi, druga pa je v drugem krogu morala priznati premoč Ukrajinki Lesji Curenko.

V četrtek Kaja Juvan proti branilki naslova

Preostali štirje pari osmine finala so na sporedu v četrtek, ko bo Kaja Juvan igrala proti Italijanki Jasmine Paolini, lanski zmagovalki Portoroža.

Odprto prvenstvo Slovenije v tenisu za ženske v Portorožu poteka osmič, drugič kot WTA-turnir serije 250. Foto: www.alesfevzer.com