Domžalčanom lokalni derbi, neodločeno v Kopru

Nogometaši moštva Kalcer Radomlje so morali v 18. kolu državnega prvenstva priznati premoč tekmecem iz Domžal.
Fotografija: Domžalčani so v svojo korist odločili lokalni derbi. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
Domžalčani so v svojo korist odločili lokalni derbi. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo

V tekmi 18. kola državnega prvenstva v nogometu so Domžalčani v lokalnem derbiju z 2:0 (0:0) premagali igralce moštva Kalcer Radomlje. Zmago so si zagotovili v drugem polčasu, ko so učinkovitejšo igro in tudi rdeč karton pri tekmecih kronali z dvema goloma. Koper in Mura sta se razšla brez zadetkov.

Obračun v Kopru je postregel s trdo tekmo s trdnimi obrambami in malo priložnostmi, v kateri so imeli v prvem delu premoč gostje, v drugem pa so bili boljši Koprčani. Na koncu sta ekipi dobili vsaka po točko. Z njo je Mura na drugem mestu ujela Celjane, ki pa jih tekma tega kola, dvoboj z vodilno Olimpijo, čaka jutri.

V prvem polčasu so bili podjetnejši nogometaši Mure, toda prave nevarnosti za vratarja Adnana Golubovića ni bilo. Dardan Shabanhaxhaj je dvakrat prodrl v kazenski prostor, a ni imel končne rešitve za strel. Po napaki domače obrabe je do strela prišel tudi Amar Beganović, a je bil tudi daleč od cilja. Podobno je bilo ob dveh akcijah gostov ob koncu polčasa, najprej je meril Luka Bobičanec, a je šla žoga mimo vratnice, potem pa še enkrat Beganović.

Koprčani, ki v prvem delu niso resneje ogrozili Klemna Mihelaka, so v nadaljevanju prevzeli pobudp. Prvi je zagrozil Andrej Kotnik, lepo priložnost pa sta pripravila Anis Jasaragić po prodoru in podaji v sredino, in Bright Edomwonyi, ki pa mu je vratar Mure ubranil strel z desetih metrov.

V 73. minuti sta se podobni priložnosti po rahlem preplahu v kazenskem prostoru Mure ponudili Bedeju Osujiju, a je bila nazadnje obramba gostov dovolj zbrana, da je žogo obakrat izbila. Tik pred koncem tekme pa so imeli žogo za zmago še gostje. V 88. minuti je namreč Martin Šroler nenadoma udaril z roba kazenskega prostora, žoga pa je zadela vratnico in se odbila nazaj v polje. Pri gostiteljih pa je nato v 90. poskusil še Omar Correia, a je žoga zletela mimo vratnice.

Naslednjo tekmo bodo Koprčani igrali 7. decembra, ko bodo gostili Sežance, Mura pa bo dan pozneje gostovala pri Olimpiji.

V polno zadela Repas in Đurić

Prvi del v Domžalah je bil dokaj enakovreden, vsaka od ekip pa si je pripravila eno izrazito priložnost. Domžalčani, ki so igrali v vlogi gostov, so bili najbližje zadetku po prostem strelu v 12. minuti, ko je pred golom do odbite žoge prišel Andrej Đurić, ki pa je žogo poslal prek vrat.

Radomljani so bili zelo blizu golu v 36. minuti. Francesco Tahiraj je meril z 12 metrov, žoga je zadela vratnico in se po golovi črti odkotalila proti drugi vratnici, a je bil vratar Ajdin Mulalić dovolj hiter, da jo je zagrabil, preden je vanj trčil Madžid Šošić, ki je skušal žogo poriniti v mrežo.

V nadaljevanju je vendarle padel prvi zadetek. Zanj je poskrbel Žiga Repas, ki je dobil žogo na kakšnih 20 metrih, potem pa iz obrata s silovitim strelom presenetil vratarja Emila Velića; žoga se je od prečke odbila prek golove črte. Radomljani so poskušali odgovoriti, a so se v 65. minuti znašli v težavah, ko je drugi rumeni karton dobil Šošić. Niso pa se še vdali. V 67. minuti je imel po kotu lepo priložnost Anel Zulić, a je žogo iz neposredne bližine poslal kakšen meter ob vratnici.

Domžalčani so si sčasoma priigrali terensko premoč, po kotu v 70. minuti je bil tako Ivan Durdov za malo prepočasen. Dokončno je bila tekma odločena v 83. minuti. Za 2:0 za Domžale sta poskrbela Arnel Jakupović in Đurić. Prvi je z leve strani dobro izvedel prosti strel, drugi pa je v kazenskem prostoru ob premalo odločni obrambi z glavo žogo poslal v mrežo in postavil končni izid.

Na lestvici so Domžalčani ostali na šestem mestu, za Mariborčani pa imajo zdaj spet le dve točki zaostanka. Radomljani so ostali na osmem s točko naskoka pred Gorico in Taborom.

V naslednjem kolu bodo nogometaši iz Radomelj 6. decembra gostovali v Mariboru, Domžalčani pa bodo dan pozneje gostili Celjane.