Hokej

Celjani z zgodovinsko zmago 'zakuhali' domače prvenstvo

Celje, 10. 01. 2024 09.01 |

Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v tekmi 4. kroga drugega dela državnega prvenstva v Celju premagali Sij Acroni Jesenice s 5:3 in so zdaj na lestvici drugi. Celjani so v polni dvorani prikazali fantastično predstavo in na kolena spravili zasedbo Jesenic, s tem pa naredili velik korak proti zgodovinskemu finalu. Do konca rednega dela DP sta še dve tekmi. Na lestvici je prva SŽ Olimpija z 11 točkami, Celjani so zdaj drugi in pri sedmih, Jeseničani so ostali pri šestih in zdrsnili na tretje mesto, Triglav je na ničli.

Jure Sotlar je v karieri igral tako za Olimpijo kot za Jesenice. V letošnji sezoni je član Celja. FOTO: Damjan Žibert

Zanimiv je boj za drugo mesto na lestvici, ki je v tem delu tekmovanja zelo pomembno, saj prinaša drugo in zadnjo vozovnico za veliki finale domačega prvenstva. V tem boju sta se znašla stara znanca iz alpske lige.

Na lestvici je v DP prva SŽ Olimpija z 11 točkami, Celjani so zdaj drugi in pri sedmih, Jeseničani so ostali pri šestih in zdrsnili na tretje mesto, Triglav je na ničli.

Jeseničani in Celjani so eno tekmo v tem delu DP že odigrali, novembra so železarji doma zmagali s 4:2, čakata pa jih še dve tekmi v drugem delu alpske lige, saj sta slovenski ekipi v isti kvalifikacijski skupini za uvrstitev v končnico regionalnega tekmovanja.

Bolje so začeli gostitelji, Mikus Mintautiškis je zadel v četrti minuti. A že dve minuti pozneje je izenačil Žan Jezovšek. Scenarij v drugem delu je bil podoben, za Celjane je najprej zadel Jure Povše, še enkrat pa je izenačil Jezovšek. A so na odmor vseeno s prednostjo odšli domači, z igralcem več je bil uspešen Bohdan Panasenko.

Gaber Glavič je pretrpel boleč poraz v Celju.
Gaber Glavič je pretrpel boleč poraz v Celju. FOTO: Miro Majcen

V zadnji tretjini je, kot poroča STA, sprva domača ekipa poskrbela še za povišanje vodstva (Jure Sotlar), Jeseničani pa so šest minut pred koncem z zadetkom Tjaša Lesničarja spet prišli na –1. Ob koncu so poskušali še brez vratarja Žana Usa in v zadnji minuti celo dosegli gol za izenačenje, ki pa so ga sodniki zaradi prekrška gostujoče ekipe pred tem razveljavili. Ob izključitvi na jeseniški strani pa so Celjani nato zmago potrdili tik pred koncem s še enim golom Sotlarja. "Ena zelo težka tekma s precej napora. Naredili smo veliko dobrih stvari, na koncu zaslužena zmaga pred domačo publiko. Super je videti polne tribune, nič pa še ni odločeno. Moramo dobro odigrati tudi preostali dve tekmi," je po tekmi za celje.info dejal celjski hokejist Tim Dolinar.

V drugem delu DP igrajo po dvokrožnem sistemu, tako da bo skupno na sporedu šest krogov. Najboljši ekipi iz drugega dela se bosta uvrstili v finale DP, ta bo na vrsti po končanih mednarodnih klubskih tekmovanjih, v katerih nastopajo slovenski klubi. V finalu bo imela prednost domačega terena bolje uvrščena ekipa po drugem delu tekmovanja.

Do konca tega dela DP sta še dva kroga, 16. in 30. januarja.