Neuspešen začetek lova na elito: Korejci znova presenetili Slovence

Hokej 28. Apr 202419:40 > 23:10 1 komentar
slovenska hokejska reprezentanca Slovenija Koreja

Slovenski hokejisti so neuspešno začeli svetovno prvenstvo divizije I skupine A. V Bolzanu so na uvodni tekmi turnirja morali priznati premoč Južnim Korejcem (2:4), kar je vse prej kot idealen začetek lova na vrnitev med elito.

Slovenija je bila pred obračunom v vlogi velikega favorita, saj je na 10 tekmah s Korejci zmagala devetkrat, zelo dobro pa je svoje delo opravila tudi v pripravljalnem obdobju, ko je dobila pet od šestih tekem. A ponovila se je zgodba iz prvenstva leta 2019, ko so bili Azijci v Kazahstanu boljši s 5:3.

Risi so tokrat začeli bolje od tekmeca in povedli, tudi nasploh imeli več od igre, a so Korejci še v prvi tretjini prišli do zasuka. Slovenija je v drugem delu tekme izenačila, zadnji pa je spet pripadel hitrim tekmecem. Odločilni gol za zmago je v 49. minuti dosegel Chong-Min Lee, tri točke je v 56. minuti potrdil Yeob Sang Kim.

Slovenci so odločno vstopili v tekmo in po uvodnem tipanju hitro prišli do vodstva. Po levi strani je v družbi dveh branilcev zadrsal Blaž Tomaževič, nato pa z bekhendom podal pred gol, kjer osamljenemu Robertu Saboliču, na tem turnirju kapetanu risov, ni bilo težko zadeti. Vrsta Eda Terglava je nadzorovala potek srečanja in bila več pri ploščku, Azijci pa so izenačili v 16. minuti, ko je Yu Chan Kong izkoristil protinapad dveh proti enemu in z močnim strelom po tleh premagal Matijo Pintariča. Slovenci se še niso pobrali po hladnem tušu, ko je sledil še drugi. Nova hitra akcija, po podaji z leve strani je plošček v gol preusmeril Sang-Hoon Shin za vodstvo Korejcev po prvi tretjini, ki bi prednost v zaključku lahko še povišali, a je Pintariču pomagala vratnica.

Nezadovoljstvo, ki je bilo ob odhodu v garderobo vidno na obrazih naših fantov, je v začetku druge tretjine spet zamenjala odločna igra. To je v 23. minuti prineslo do izenačenja, ko je v gneči za 2:2 zadel Jaka Sodja, kar je bil njegov drugi zadetek za člansko reprezentanco. Slovenija je znova prevzela vajeti igre v svoje roke, toda tudi Korejci so imeli svoje priložnosti. V zaključku tretjine so risi za več kot dve minuti stisnili tekmece pred svoj gol, a se izid pred tretjo tretjino ni spremenil.

Slovenska reprezentanca je tudi v zadnji tretjini več napadala in obstreljevala gol vratarja Yeona Seunga Leeja, a brez uspeha. Minute so tekle, nato pa se je zgodil nov šok: Korejci so v 49. minuti izkoristili power-play in še drugič na obračunu povedli, tokrat je Pintariča po strelu z leve strani premagal Chong-Min Lee. Namesto izenačenja smo v 56. minuti videli še en gol Korejcev, ko je z močnim strelom pod prečko še en protinapad dveh proti enemu izkoristil Sang-Yeob Kim. Risi so v zaključku še pritisnili in s streli poskušali z vseh strani, toda Lee se ni pustil premagati niti ob igri brez vratarja in namesto pričakovane zmage so Slovenci neuspešno začeli turnir na severu Italije, tri točke pa so odnesli Korejci.

Po neuspešnem uvodu v SP čaka Slovenijo najprej prost ponedeljek, nato pa v torek spet ob 12.30 tekma z Romunijo, v sredo ob 19.30 z gostitelji Italijani, po še enem prostem dnevu v četrtek pa bosta na vrsti še zadnji tekmi; v petek ob 16. uri z Japonsko in zadnja v soboto ob 19.30 z Madžarsko.