Trojni dvojček Dončića premalo, Grki zmagoslavno iz Stožic (VIDEO)

Košarka 2. Avg 202322:36 > 22:36 3 komentarji
Luka Dončić

Slovenska košarkarska reprezentanca je na drugi pripravljalni tekmi v razprodanih Stožicah izgubila proti Grčiji (91:98). Premalo je bil tudi trojni dvojček Luke Dončića (20 točk, 10 skokov, 14 asistenc).

Slovenija se je prvič v teh pripravah predstavila v praktično popolni zasedbi, manjkal je le še naturalizirani Američan Mike Tobey. Kljub temu se neuigranost na parketu ni pretirano poznala, domači pa so v razprodanih Stožicah začeli poletno. Pod taktirko Luke Dončića so v prvem polčasu ohranjali minimalno prednost pred Grki in na odmor odšli s prednostjo šestih točk (49:43). Toda Grki so v začetku drugega polčasa začeli udarno, po nizu trojk so hitro prišli do izenačenja in tudi prednosti. Po izenačeni tretji četrtini so v zadnji malce pobegnili in razliko uspešno zadržali do konca (98:91). Slovencem ni pomagal niti trojni dvojček Dončića (20 točk, 13 asistenc in 10 podaj), Kostas Papanikolau jih je na drugi strani prispeval 18.

Priložnost za maščevanje se ponuja že v petek, ko bodo Slovenci gostovali v Atenah, prenos tekme iz Grčije pa bo tudi na Sportklubu. V Stožice se bodo varovanci Aleksandra Sekulića, ki je po tekmi iz zasedbe odslovil Sašo Cianija, vrnili v torek, ko jih čaka tekma proti Črni gori. Nato sledi pot v Malago, kjer bodo odigrali prijateljski tekmi s Španijo in ZDA, za zaključek priprav pa sledi še obračun z Japonsko v Tokiu.