Utrinki 27. ljubljanskega maratona (FOTO in VIDEO)

Atletika 22. Okt 202311:48 1 komentar

Slovenska prestolnica je danes znova utripala v ritmu teka. 27. ljubljanski maraton je združil tekače s 63 držav, poleg tekmovalnega vidika pa je bil znova pomemben del našega največjega tekaškega dogodka tudi boj rekreativcev z uro in predvsem sprostitev in zabava. Preverite, kako je bilo danes v Ljubljani.

Že uro pred startom, ko sonce še ni pokukalo nad stolpnice v prestolnici, je bilo na Slovenski cesti še kako živahno. Tekači in tekačice so se pripravljali na start 27. ljubljanskega maratona, napetost je naraščala.

In prišel je težko pričakovan trenutek, start letošnjega ljubljanskega maratona. Desetkilometrska razdalja je bila speljana po novi trasi, prijavljenih je bilo 5.731 tekačev in tekačic, na polmaraton 5.768, na maratonsko razdaljo 42 kilometrov pa 2.036 ljubiteljev teka.

Medtem, ko je večina tekačev in tekačic tek vzela zelo resno, so se kot vselej našli tudi tisti, za katere je bil dogodek predvsem zabava.

Foto utrinki dogajanja na progi

Kot je to pri tekih v navadi, se je dogajanje nato iz starta preselilo v cilj. Tam seveda ni manjkal ljubljanski župan Zoran Janković in njegove tradicionalne “petke” za tekače.

Tudi tokrat na startu najmnožičnejše tekaške prireditve v Sloveniji ni manjkalo znanih obrazov slovenske atletike. Drugo mesto je na 21 kilometrov osvojila Maruša Mišmaš Zrimšek, ki pa je tokrat nastopila predvsem kot pomoč možu pri njegovem nastopu na maratonu.

Tekmovalni vrhunec dne pa je bil zagotovo nov rekord ljubljanskega maratona v ženski konkurenci. Hitreje kot katerakoli doslej je v Ljubljani tekla Etiopijka Gerado Senbeta Zinash (2:21:05).

Del ljubljanskega maratona je bil kot vselej tudi nekdanji predsednik Borut Pahor, njegov tek na 21 kilometrov je imel letos dobrodelno noto, saj je tekel za deklico Karolino, ki se spopada z redko boleznijo.