Gledalci so Ljudski vrt za obračun Maribora in Mure lepo zapolnili, med drugim je dodatno draž tekmi dalo dejstvo, da je bil po 26. avgustu 2010 spet v mariborskem kadru Josip Iličić. Čeprav ta ni začel (v igro je ob glasnih ovacijah vstopil v 77. minuti in dosegel tudi gol), pa je tudi to očitno pomagalo, da je Maribor prišel do zmage praktično že po zelo dobri igri v prvem polčasu, v katerem je trikrat zadel. Maribor ostaja šesti, Mura, ki je prekinila niz štirih zmag, pa četrta.

Mariborčani, ki so še vedno pogrešali kaznovanega Svena Šoštariča Kariča, so odločneje začeli tekmo, med drugim je Martin Milec v tretji minuti meril malce previsoko z roba kazenskega prostora. Vijolični so povedli v 15. minuti, po podaji s prostega strela z desne strani je na drugi vratnici Max Watson prišel do strela z glavo in matiral Klemna Mihelaka.

V 19. minuti je po kotu z desne strani Mihelak dobro posredoval po novem strelu z glavo, v 30. pa je Žan Vipotnik, tudi on z glavo, za malo zgrešil cilj, spet po podaji z desne strani. V 32. minuti pa je nase spet opozoril podajalec pri prvem golu Ivan Brnić. Ta si je priigral prostor za strel po levi strani, nato pa je s plasiranim diagonalnim strelom matiral soboškega vratarja za 2:0.

V 38. minuti je gostujoča zasedba zadela prek Mihaela Klepača in podaji Mirlinda Dakuja, a po pregledu posnetka so sodniki dosodili prekršek slednjega nad Watsonom, tako da je ostalo pri 2:0. Takoj zatem so sodniki pregledali še zahtevo domačih po enajstmetrovki, ko je ob Kaiju Cipotu padel Marko Tolić, to so na veselje domačih navijačev tudi dobili. Tolić je sam izvedel strel z bele pike in s “panenko” ugnal Mihelaka za 3:0.

Daku je v sodniškem dodatku enkrat poskusil z glavo, a je Ažbe Jug žogo odbil v kot, v četrti minuti dodatka pa je kosovski napadalec dosegel svoj enajsti gol v sezoni, ko je iz bližine izkoristil podajo Luke Bobičanca z leve strani.

V 48. minuti je Bobičanec zelo nevarno streljal s približno 20 metrov in le za malo zgrešil, tri minute pozneje pa bi Brnić lahko povišal na 4:1, ko je imel odprt strel malce z leve strani kazenskega prostora, vendar mu je veselje preprečil Mihelak. Malce pozneje je iz bližine zgrešil Vipotnik.

Še lepšo priložnost je v 55. minuti na drugi strani zapravil Matic Maruško, ki je poslal žogo za nekaj centimetrov mimo vrat. Priložnosti so se vrstile, med drugim je Daku zadel vratnico, a iz prepovedanega položaja, kmalu zatem pa je Mihelak toliko posredoval, da je Tolićev strel končal v okvirju vrat.

V 62. minuti pa si je Žiga Kous dovolil nespametno reakcijo in s komolcem v obraz udaril Ignacia Guerrica ter si prislužil rdeči karton. V 71. minuti je v bližini gola Tolić močno sprožil in zadel Mihelaka v glavo, zaradi česar je soboški vratar potreboval malce pomoči, a nadaljeval tekmo, v kateri je v 74. minuti podoben dvoboj izgubil, tega proti Vipotniku, ki je zadel po podaji Tolića.

Po vstopu v igro je Iličić padel v kazenskem prostoru, a ni bilo enajstmetrovke, na drugi strani pa je Jug obranil strel Cipota. Roko Baturina je imel v 87. minuti dvoboj ena na ena z Mihelakom po Iličićevi podaji, a ga je izgubil, še v isti minuti pa je Iličić izsilil najstrožjo kazen, ki jo je tudi sam uspešno izvedel v 89. minuti, ko je žogo poslal pod prečko.

POTEK TEKME

Konec tekme.

89′ GOL Josipa Iličića. Petarda v mreži Mure, Rok Kronaveter je žogo prepustil Josipu Iličiću, ki je povratek v vijoličasto kronal z zadetkom za vodstvo s 5:1.
88′ Josip Iličić je po preigravanju v kazenskem prostoru izsilil prekršek za najstrožjo kazen.
82′ Josip Iličić se je poigral z obrambo Mure, a presenetljivo, sodnik Mihael Antić tokrat ni uporabil VAR tehnologije. Dišalo je po enajstmetrovki.

77′ Prišel je tudi ta trenutek. Na igrišče je vstopil Josip Iličić
, zamenjal je Aljaža Antolina. In še ena menjava: namesto strelca Vipotnika v končnici Baturina
71′ Vipotnik je povečal vodstvo na 4:1.
70′
Marko Tolić je imel krasno priložnost zapečatiti današnjo usodo, a močno v glavo Mihelaka.
66′
dvojna menjava pri Mariboru. Kronaveter namesto Božića, Sikošek je zamenjal Brnića
62′ RDEČI KARTON
. Mura ostaja z igralcem manj: Kous je med dvobojem za žogo zadel s komolcem v obraz Guerrica, po sodniškem posvetu rdeči karton za gostujočega kapetana
58′
Marko Tolić igra izjemno tekmo, tokrat z razdalje, a je gostujoči vratar odbil v kot
55′
Matic Maruško zgrešil nemogoče. Pet metrov od gola Ažbeta Juga je imel ‘zicer’ za 3:2, a na srečo domačih navijačev je udaril mimo desne vratnice.
52′
Velika priložnost za Maribor, Tolić tokrat za Brnića, ki je streljal močno, a naravnost v vratarja Mure.
50′
Mura nevarnejši v prvih petih minutah drugega polčasa, na srečo Maribora brez konkretnega strela
46′ Mariborčani z nespremenjeno enajsterico, a na segrevanje je Damir Krznar poslal tudi Josipa Iličića

Konec prvega polčasa.

Ivan Brnić je povečal vodstvo na 2:0. Foto: Mitja Novak / Maribor24.si45′ Mura znižala na 3:1.Tik pred iztekom prvega polčasa so nogometaši Mure zmanjšali zaostanek na 3:1. Strelec Daku, po podaji Bobičanca po tleh z leve strani.
43′ Maribor vodi 3:0
. Tolić je sam prevzel odgovornost in s panenko premagal Klemna Mihelaka.
41′ Še enkrat VAR. Tokrat po izjemnem preigravanju Tolića, ki se je poigral z obrambo Mure, na koncu pa zasluženo priboril enajstmetrovko.
38′ Gostje so zatresli mrežo Maribora, a oglasil se je VAR, ki je potrdil prekršek Dakuja nad Watsonom. Zaradi predolgega jezika je porumenel Jan Repas.

bsp;

32′ Maribor vodi 2:0. Mojstrovina Ivana Brnića, ki je po podaji Ignacira Guerrica si namestil žogo na desno nogo in zadel v oddaljenejši kot gola Mure.
30′ Velika priložnost za Maribor. Z desne strani je odlično podal Marko Tolić, Žan Vipotnik pa tokrat z glavo za las poslal žogo mimo desne vratnice.
22′
Prva nevarna akcija za Muro, a zbrana obramba Vijoličastih, brez spremembe rezultata.
19′ Ponovno do udarca Watson, tokrat uspešnejši Murin vratar Mihelak, ki je odbil žogo v kot

15′ Maribor vodi 1:0. Watson najvišji po podaji Brnića iz prostega strela.
13′ gostje z akcijo po desni strani, Bobičanec s podajo po tleh, s pravočasnim posredovanjem je odbil Jug
12′
Tolić je imel izjemno priložnost, a v zadnjem trenutku je blokiral Kous
5′
Nova priložnost za Maribor, po dolgi podaji se je v obetavni akciji našel Žan Vipotnik, a slab zaključek mariborskega napadalca.
3′
Agresiven začetek Maribora, dober poskus Milca po prvem kotu na tekmi. Malo čez okvir gola.
1′ Začetek tekme.

V boj z enako začetno enajsterico kot na prejšnji tekmi v Celju. Rok Kronaveter in Gregor Sikošek se vračata po kazni zaradi izključitve, a bosta na klopi. Še tretjo tekmo prepovedi igranja mora prestati Sven Šoštarič Karič, na seznamu poškodovanih sta še Danijel Šturm in Aleks Pihler, izven kadra tokrat Rok Sirk, Vid Koderman, Ishaq Rafiu, Marin Laušić, Vladan Vidaković, Marko Zalokar ter Samo Pridgar. Začetek tekme ob 15.00.

6. 11. 2022 Maribor, Ljudski vrt.
16. krog, Prva liga Telemach, 15.00

NK Maribor – NK Mura 4:1* (3:1)

*trenutni rezultat

Strelci: 1:0 Watson (15), 2:0 Brnić (32), 3:0 Tolić (43, 11m), 3:1 Daku (45+4), 4:1 Vipotnik (74)

NK MARIBOR: Jug, Milec (84′ Žinič), Watson, Uskoković, Guerrico, Repas, Antolin (77′ Iličić), Božić (66′ Kronaveter), Tolić, Brnić (66′ Sikošek), Vipotnik (77′ Baturina). Klop: Bergsen, Mitrović, Sikošek, Žinič, Kryeziu, Božičkovć, Iličić, Kronaveter, Baturina. Trener: Damir Krznar.

MURA: Mihelak, Beganović, K. Cipot, Balažic, Sadriu (46′ Pucko), Maruško, Šimkus (70′ Šroler), Kous, Bobičanec (79′ Kozar), Klepač, Daku (79′ Shanabhaxhaj). Klop: Vidmar, Kuzmić, Pucko, Kompan Breznik, Kozar, Šroler, Majić, Baić, Shanabhaxhaj. Trener: Damir Čontala.