Košarka

'Naš napad ni problem, težava je obramba'

Ljubljana, 09. 03. 2023 06.21 |

Cedevita Olimpija je v 15. krogu rednega dela Evropskega pokala doživela poraz proti litovskim košarkarjem. S porazom so Ljubljančani ostali brez teoretičnih možnosti za preboj v končnico tekmovanja.

Zmaji so izgubili vse možnosti za končnico.
Zmaji so izgubili vse možnosti za končnico. FOTO: Luka Kotnik

Teoretične možnosti po preboju v končnico ne obstajajo več.

Po dvanajstem porazu so Ljubljančani tri kroge pred koncem skupinskega dela ostali brez možnosti za uvrstitev v izločilne boje.

Košarkarji Cedevite Olimpije so namreč na obračunu 15. kola rednega dela Evropskega pokala doživeli poraz proti litovskemu 7Bet-Lietkabelisu (87:94). Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca bodo do konca rednega dela odigrali še tri tekme, prvo že prihodnjo sredo v Ulmu. "Čestitke Lietkabelisu za zmago. V igri smo bili 35 minut. Skozi celotno tekmo nismo uspeli nadzorovati skoka naših tekmecev, probleme nam je delal tudi Gediminas Orelik. Še enkrat, čestitke tekmecem za zmago," je po novem evropskem porazu, ki je zapečatil usodo zmajev, povedal trener Jurica Golemac.

Po treh dobro odigranih četrtinah se je sreča obrnila v prid gostom. Ti so se oddaljili z delnim izidom 7:0 med 32. in 34. minuto, na koncu pa so izbranci Jurice Golemca tekmo zaključili z rezultatom 87:94. Kljub porazu so si dvomestno število točk priigrali Yogi Ferrel (22 točk), Alen Omić (15 točk, 6 skokov), Zoran Dragić (15 točk) in Josh Adams (13 točk). S tem se za Ljubljančane zaključuje boj za končnico v Evropskem pokalu. "Tekmo smo imeli v svojih rokah. V le nekaj minutah smo izgubili prednost. To moramo popraviti. Prejeli smo preveliko točk. Naš napad ni problem, težava je obramba. Delati moramo naprej," je bil neposreden center zmajev Alen Omić.

Cedevita Olimpija - Lietkabelis Panevežys
Cedevita Olimpija - Lietkabelis Panevežys FOTO: Sofascore.com

Košarkarje Olimpije v naslednjih dneh čakajo priprave na dve gostovanji, v Zadru in Ulmu. Na domači parket se znova vračajo 18. marca, ko bodo na parketu tivolske dvorane zaigrali proti moštvu Cibone.