Liga MEVZA Calcit Volley ACH Volley

Četrtek, 2. 2. 2023, 22.06

Srednjeevropska liga Mevza, moški, 5. turnir

Močno oslabljeni ACH Volley z deseto zmago, uspešen tudi Calcit

1. DOL: ACH Volley - Calcit Volley | ACH Volley je tudi za konec vknjižil zanesljivo zmago. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

ACH Volley je tudi za konec vknjižil zanesljivo zmago.

Konec je prvega dela srednjeevropske lige za moške. Vse tri slovenske ekipe so si že pred zadnjim krogom zagotovile polfinale. Branilec lovorike ACH Volley je zasedel prvo mesto, Calcit Volley drugo, Mariborčani pa so napredovali kot četrti. Ob slovenskem triu si je napredovanje zagotovil še AICH/DOB. Odbojkarji ACH Volleyja so dobili tudi deseto od prav toliko tekem v letošnji sezoni rednega dela. Na zadnji tekmi petega, domačega turnirja so v Tivoliju ugnali hrvaško zasedbo Mursa Osijek s 3:0 (23, 21, 21). Calcit je s 3:1 (-20, 23, 19, 21) ugnal Waldviertel.

Calcit Volley, OK Merkur Maribor, liga MEVZA
Sportal Mariborčani za konec izgubili z Zagrebčani
1. DOL: ACH Volley - Calcit Volley
Sportal ACH Volley potrdil prvo mesto, Kamničani in Mariborčani pa uvrstitev v polfinale

Prvo mesto je zasedel ACH Volley z razmerjem zmag in porazov 10-0, drugi je Calcit (8-2). Tretje mesto je pripadlo Zadrugi Dob (6-4), ki je imela boljše razmerje med osvojenimi in izgubljenimi nizi od četrtouvrščenega Merkurja Maribora (6-4).

Ljubljančani so se zaradi bolezni v ekipi predstavili s precej spremenjeno in okrnjeno postavo. Ob odsotnosti sedmih odbojkarjev si je športno opremo nadel tudi Rok Satler. V prvem nizu so se mučili s hrvaškimi tekmeci. Ti so vodili z 21:20, nato pa so domači postavili stvari na svoje mesto in niz osvojili.

Tudi v drugem nizu so jim hrvaški tekmeci dolgo dihali za ovratnik, a niz je domačim pripadel s 25:21. V tretjem si je ACH hitro priigral prednost, ki je do konca ni več izpustil iz rok.

Gačič je imel na zadnji tekmi rednega dela srednjeevropske lige v kadru le šest igralcev. Danijel Koncilja je dosegel 19 točk, Klemen Šen pa 14.

Pri Kamničanih je izstopal Jan Klobučar z 18 točkami. | Foto: Klemen Brumec Pri Kamničanih je izstopal Jan Klobučar z 18 točkami. Foto: Klemen Brumec

Kamničani izgubili prvi niz, nato pa dali v višjo prestavo

Kamničani so dvoboj začeli z nekoliko premešano zasedbo, ki v prvem nizu dolgo ni bila dorasla tekmecem iz Avstrije. Ti so visoko vodili že pri 16:9. Kamničani so se približali na 18:20, a je Waldviertel niz dobil s 25:20.

V drugem nizu je bila končnica bolj izenačena, pripadla pa je domačinom, ki so nato boljšo igro prenesli tudi v tretji niz.

Tega so dobili s 25:19, v četrtem pa hitro zaostali s 4:8. Po minuti odmora so se zbrali, vzpostavili ravnotežje na igrišču ter v končnici zanesljivo zabeležili osmo zmago v rednem delu tekmovanja.

Pri Kamničanih je izstopal Jan Klobučar z 18 točkami, še dve več je pri gostih dosegel Marek Mečiar.