Mirlind Daku je bil zelo razigran, dobro igro pa je kronal z golom za 2:1. Foto: www.alesfevzer.com

Zasedba iz Murske Sobote je temelje napredovanju postavila že na prvi tekmi, ko je v gosteh slavila z 2:1. Doma je bila precej boljši tekmec in v drugem polčasu tudi dvakrat kronala premoč. V naslednjem krogu jo čaka irski St Patrick's Athletic.

Gostitelji so hitro zagospodarili na terenu in si kmalu priigrali prvo zrelo priložnost. Deveta minuta je tekla, ko je s približno 20 metrov Matic Maruško streljal mimo vrat. Zelo dejaven je bil Daku, ki je nekaj minut pozneje po lepi kombinaciji in podaji Amarja Beganovića sprožil čez vrata.

Najbližje vodstvu je bila Mura v prvem polčasu v 29. minuti, ko je Petković zgrešil žogo, ta je prišla do Maruška, ki je streljal z 18 metrov, vratar Nicolae Calancea pa jo je odbil v prečko. V sodnikovem dodatku se je veliko prostora po dobri podaji Petkovića v kazenskem prostoru odprlo Beganoviću, a je z levico streljal slabo.

Stadion v Murski Soboti obnovili v 40 dneh

Mura je imenitno odprla drugi del. Že v prvi minuti je Daku z izvrstno diagonalno podajo zaposlil Žigo Kousa, ki je sam stekel proti gostujočemu vratarju. Ta je njegov poskus odbil, a le do Petkovića, ki jo je z glavo pospravil v prazno mrežo. Kmalu zatem je z desne strani streljal Daku, odbito žogo pa je Kous iz neposredne bližine poslal mimo vrat. V 54. minuti je Luka Bobičanec z roba kazenskega prostora zadel le gostujočega branilca.

V 77. minuti je storil nerazumljivo napako, ko je slabo izbijal žogo po sredini kazenskega prostora. Neuspešno sta potem skušala razčistiti še Gregor Balažič in Samsindin Ouro, kar je z natančnim strelom z leve strani kaznoval Serhei Svinarenco. Toda Mura je hitro znova povedla. Štiri minute pozneje se je Bobičanec najprej odkupil za napako. V napadu je lepo našel Dakuja, ki je žogo zaustavil s pomočjo ramena, potem opravil z Jevhenom Smirnovom in ugnal še Calanceo.