149167

Bundesliga: Po polomu Dortmunda Bayern ostaja na +9

Avtor: Rene Vidmar
5. 2. 2022, 21.30

Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so na derbiju 21. kroga nemške lige danes v gosteh visoko premagali Borussio Dortmund s 5:2. Slednja je tako ostala pri devetih točkah zaostanka za vodilnim Bayernom, Leverkusen na tretjem mestu pa zdaj za današnjimi tekmeci zaostaja še pet točk.

Dortmundčani bi zaostanek za Bavarci lahko znižali na šest točk, če bi zmagali, a so bili pred svojimi navijači danes povsem nebogljeni. Začetek je bil sicer nenavaden, saj sta bila prva zadetka avtogola: gostom je v 11. minuti pomagal Manuel Akanji, a je pet minut zatem “uslugo” vrnil Jeremie Frimpong. Vse drugo pa je bilo v znamenju gostov, Florian Wirtz in Robert Andrich sta v 20. in 28. minuti poskrbela za trdnih 3:1. Tudi v drugem polčasu Porurcem ni šlo nič bolje, v 53. minuti je na 4:1 povišal Jonathan Tah, v 87. pa Moussa Diaby že na 5:1. Tik pred koncem je za kozmetični popravek izida rumeno-črnih poskrbel Steffen Tigges.

Stanje na vrhu lestvice je tako takšno kot po sobotnem delu tega kroga: Bayern ima devet točk naskoka (52-43), se je pa Leverkusen približal Dortmundu in ima zdaj na tretjem mestu 38 točk.

Bayern je v soboto premagal Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla – ta je igral v prvem polčasu – s 3:2. Bavarci so imeli težko delo z nekdanjo ekipo trenerja Juliana Nagelsmanna. Domači so dvakrat povedli po golih Thomasa Müllerja in Roberta Lewandowskega (en gol so Müllerju zaradi prekrška v napadu tudi razveljavili), a so se gostje dvakrat vrnili. Najprej je izenačil Andre Silva, na 2:2 pa Christopher Nkunku. Odločitev na Allianz Areni pa je padla v 58. minuti, ko je žogo po predložku Serga Gnabryja v svojo mrežo preusmeril Joško Gvardiol.

Na preostalih tekmah v soboto je berlinski Union je z 0:2 izgubil z Augsburgom, Freiburg z 0:1 s Kölnom, Hoffenheim pa proti Mainzu z 0:2. Stuttgart je izgubil proti Eintrachtu z 2:3, Arminia Bielefeld in Borussia Mönchengladbach sta igrala 1:1, z enakim izidom se je v petek končal dvoboj Hertha – Bochum.

Krog se je končal s tekmo  z dna lestvice, na kateri je Wolfsburg s 4:1 premagal Greuther Fürth.

1

Stojanović in Mavrič Rožič: Mariborski preobrat na krilih rezervistov! (VIDEO)...Več

2

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več

3

Nikdar več “Neverkusen”, Bayer je premierno nemški prvak! (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več