Drugi športi

Tim Gajser v Turčiji dosegel prvo zmago v sezoni

Istanbul, 03. 09. 2023 17.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motokrosu razreda MXGP v Turčiji. V prvi vožnji v Afyonkarahisarju je bil drugi, drugo pa je dobil in se tako prvič v sezoni uvrstil na zmagovalni oder. Zanj je to prva zmaga po natančno letu dni.

Za Tima Gajserja je bila današnja dirka šele šesta po vrnitvi na motor po zlomu stegnenice, današnja zmaga pa tudi prvi preboj na oder za zmagovalce v kateri od posamičnih voženj ali v skupnem seštevku dirk. Doslej je bil zadnjič na najvišji stopnički prav pred letom dni na istem prizorišču, ko je uspešno končal lansko sezono, v kateri je postal prvak.

Tim Gajser je prišel do svoje prve zmage v novi tekmovalni sezoni.
Tim Gajser je prišel do svoje prve zmage v novi tekmovalni sezoni. FOTO: Aljoša Kravanja

Skupno je zanj to že 44. uspeh na dirkah za SP v obeh razredih. V razredu MX2 sta danes nastopila dva slovenska dirkača, Jan Pancar je bil 12., Jaka Peklaj pa 16.

Naslednja dirka bo preizkušnja v italijanski Maggiori čez 14 dni.