Košarka

Trojni dvojček Dončića za novo zmago Dallasa

Memphis, 31. 10. 2023 06.14 |

Košarkarji Dallasa po uvodnih treh tekmah nove sezone ostajajo stoodstotni. Največ zaslug za to gre znova slovenskemu zvezdniku Luki Dončiću, ki se je na obračunu proti Memphisu podpisal pod 35 točk, 12 skokov in 12 asistenc ter vknjižil še drugi trojni dvojček v sezoni in 58. v ligi NBA. Mavsi so slavili z rezultatom 125:110.

Luka Dončić se v novi sezoni ne ustavlja. Košarkarji Dallasa so na gostovanju pri Memphisu uprizorili festival trojk in zadeli kar 23 metov za tri točke iz 47 poskusov. Dončić je bil natančen šestkrat, Derrick Jones Jr. in Grant Williams pa štirikrat. Zaradi poškodbe je na obračunu proti Grizlijem manjkal Kyrie Irving, a se njegova odsotnost ni preveč poznala.

Uvodne minute tekme so pripadle varovancem Jasona Kidda, ki so povedli z rezultatom 17:9, a z nekaj napakami domačinom dopustili hiter povratek v igro. Končnica prve četrtine se je odvila po planu Memphisa, ki je po 12 minutah srečanja vodil z rezultatom 36:30. Kidd je v začetku druge četrtine Dončiću namenil nekaj počitka, gostje pa so kljub temu rezultat uspeli obrniti v svoj prid. Po Dončićevem povratku na igrišče so Mavsi prednost še povišali in na polčas odšli z rezultatom 67:61, slovenski zvezdnik pa je imel po polovici tekme na kontu 22 točk.

V začetku tretje četrtine so gostje odlično branili svojo prednost, v nadaljevanju pa so imeli Grizliji napad za prevzem vodstva, ki pa se je končal neuspešno. Dallas je nato z delnim izidom 12:2 zbežal na 11 točk prednosti in tretjo četrtino končal z rezultatom 97:86. Mavsi so si v uvodnih minutah zadnjega dela tekme priigrali kar 17 točk naskoka, domačini pa so se z delnim izidom 16:3 na sredini zadnje četrtine vrnili v tekmo. Gostje so hitro našli odgovor, največ zaslug za mirno končnico srečanja pa je imel prav Dončić.