Roma napolnila mrežo Belca, tudi Milan do visoke zmage

Salerno, 30. 08. 2021 00.22 |

Nogometaši Salernitane z Vidom Belcem v vratih so v 2. krogu italijanske lige gostili Romo in izgubili z 0:4. Pred tem je Napoli z 2:1 odpravil Genoo. Ta je še brez točke, Napoli pa je stoodstoten, tako kot Roma, Lazio, Inter in Milan, ki je ugnal Cagliari s 4:1.

Jose Mourinho je bil lahko zadovoljen s predstavo svojih fantov.
Jose Mourinho je bil lahko zadovoljen s predstavo svojih fantov. FOTO: AP

Dvoboj novinca Salernitane in Rome, ki jo vodi sloviti trener Jose Mourinho, je pričakovano pripadel slednji, ki je prevladovala že v prvem polčasu, odločilne zadetke pa dosegla v drugem. Pri prvem, ki ga je z leve strani dosegel Lorenzo Pellegrini v 48. minuti, bi lahko Belec bolje posredoval, pri drugem, ki ga je v 52. minuti prispeval Jordan Veretout, pa je bil slovenski vratar brez moči. Brez moči je bil tudi pri tretjem zadetku, ko se je žoga od vratnice odbila v mrežo po strelu Tammyja Abrahama. Pellegrini je v 79. minuti postavil piko na i visoki zmagi.

Statistika Vida Belca na tekmi z Romo
Statistika Vida Belca na tekmi z Romo FOTO: Sofascore.com

Za zmago Napolija poskrbel Petagna
Napoli je v Genovi povedel v 39. minuti prek Fabiana Ruiza, pozneje pa je bila nevarna tudi Genoa, ki je zadela v 55. minuti prek Gorana Pandeva, a so gol razveljavili zaradi prekrška. Toda Andrea Cambiasso je v 69. minuti vendarle priigral izenačenje Genoi, zmago Neapeljčanom pa je prinesel Andrea Petagna v 84. minuti.

Lahko delo za AC Milan
Milan je že v prvem polčasu strl odpor Cagliarija, potem ko sta najprej v 12. in 17. minuti mrežo ekipe s Sardinije načela Sandro Tonali in Rafael Leao, vmes je zaostanek znižal Alessandro Deiola, nato pa je dvakrat udaril izkušeni Francoz Olivier Giroud (24., 42.).

Sassuolo in Sampdoria sta se razšla z 0:0.