Alpska liga HDD Jesenice

Sobota, 26. 11. 2022, 20.47

Alpska liga, 26. November

Jeseničani prigarali še 14. zaporedno alpsko zmago

HDD Jesenice | Jeseničani so na domačem ledu s 4:2 premagali drugo ekipo Linza. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Jeseničani so na domačem ledu s 4:2 premagali drugo ekipo Linza.

Hokejisti HDD SIJ Acroni Jesenice so se še utrdili na prvem mestu Alpske lige, ko so v soboto v Podmežakli s 4:2 premagali drugo ekipo Linza. Čeprav gre za moštvo pri dnu lestvice, so se morali železarji močno portuditi za 14. zaporedno alpsko zmago.

Jeseničani so nadaljevali niz zmag v regionalnem tekmovanju. Ta je zdaj dolg 14 zmag in traja že od 22. septembra, na tekmi pred tem so doživeli prvi in do zdaj edini poraz v alpski ligi v tej sezoni. Na prejšnji domači tekmi v četrtek so kar s 6:0 v obračunu ekip z vrha premagali moštvo Unterland Cavaliers, edino, ki je bilo v tej sezoni boljše.

Gladka zmaga proti drugi ekipi v ligi bi teoretično morala biti napoved za še lažje delo z Linzem, ki je zadnji v alpski ligi. A v praksi je bila naloga precej težja, saj so se gostje pokazali za trdožive in borbene tekmece, ki so jih domači dolgo lomili in imeli vse do zadnje minute minimalen naskok.

V začetku so morali celo loviti zaostanek, ki sta ga z zadetkoma še v prvi tretjini izničila Eric Pance in David Planko. V nadaljevanju je zadel še Žan Jezovšek, toda višje prednosti domačim ni uspelo doseči, Linz pa je pred koncem druge tretjine spet zmanjšal zaostanek.

V zadnji tretjini so gostje lovili izenačenje, domačim pa kljub pritiskom in na koncu skupno 36 strelom na vrata tekmecev dolgo ni uspelo zadeti. Šele v izdihljajih tekme, ko je Leon Sommer zapustil gol, je Luka Ulamec s strelom na prazna vrata dokončno potrdil zmago.

Vodilni Jeseničani, ki imajo na lestvici ob štirih tekmah manj kot Unterland pet točk prednosti, bodo 15. zmago v nizu lovili v četrtek, ko bodo gostovali pri mladi ekipi Salzburga.

Alpska liga, 26. november

HDD Sij Acroni Jesenice : Linz II 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
0:1 Rappold (3.), 1:1 Planko (Urukalo, Pance, 10.), 2:1 Pance (Polcs, Svetina, 20.=, 3:1 Jezovšek (PP1, Logar, Jenko, 25.), 3:2 Wilding (PP1, Brikmanis, Mayrhofer, 39.), 4:2 Ulamec (EN, Jezovšek, Galuškin, 60.)