Booker in Paul popeljala Sonca do sedme zaporedne zmage

Phoenix, 25. 01. 2022 08.54 |

STA, T.Š.
0

Košarkarji Phoenixa so potrdili prvo mesto v Ligi NBA in slavili sedmo zmago zaporedoma. Tokrat so na derbiju zahodne konference v domači dvorani Footprint Center s 115:109 premagali Utah. Devin Booker je dosegel 33 točk, 36-letni veteran Chris Paul pa je v 40 minutah k zmagi dodal 27 točk, od tega 15 v zadnji četrtini.

Chrisu Paulu se leta niso poznala, saj je v 40 minutah na parketu 27 točkam dodal še 14 podaj in devet skokov ter le za malo zgrešil trojni dvojček. "Počutim se dobro, sem 'kul'. Če želite, bom še jutri ponovil predstavo," je s širokim nasmeškom po zmagi dejal Paul. Sonca imajo s 37 zmagami ob le devetih porazih najboljši izkupiček v Ligi NBA, s čimer so izenačila klubski rekord za najboljši začetek sezone iz 2006/07.

A tekma ni bila enostranska, trdoživi Jazzerji so ob polčasu sicer zaostajali za 13 točk, nato pa so tretjo četrtino dobili s 87:85, v zadnji pa povedli s 95:91. A domači igralci so odgovorili z delnim izidom 14:2 in prevzeli nadzor v svoje roke. "Imeli smo dober začetek tekme, nato pa smo nekoliko popustili," je dejal Booker in dodal: "Tekmeci so bili pripravljeni na igro. Izkoristili so svojo priložnost, nastopili agresivno in samozavestno. Ko so dobili samozavest, jih je bilo malo težje ustaviti."

Paul je bil glavni pobudnik zadnjega Phoenixovega preobrata, saj je v zadnji četrtini dominiral s 15 točkami. Enajstkratni udeleženec tekem All-Star je zadel prvih pet metov na koš v tem delu igre, vključno z dvema trojkama. Trener Phoenixa Monty Williams običajno ne nameni Paulu toliko minut v rednem delu sezone, vendar ga je, kot pravi, včasih težko "povleči" iz igre. "Danes smo ga potrebovali za zmago. Sicer nam ne bi uspelo," je dejal Williams.

Chris Paul
Chris Paul FOTO: AP

Pri Utahu so manjkali zvezdniki Donovan Mitchell, Rudy Gobert in Mike Conley, oslabljena ekipa pa je izgubila še osmič na zadnjih 11 tekmah. Prvi strelec je bil Jordan Clarkson z 22 točkami. Ekipi se bosta spet med seboj pomerili v noči na četrtek po srednjeevropskem času, le da bosta zamenjali prizorišče; tekma bo v olimpijskem Salt lake Cityju.

Na Vzhodu je Chicago v gosteh premagal Oklahomo s 111:110 in držijo korak z vodilno ekipo, Miamijem. Nikola Vučević je k zmagi prispeval 26 točk in 15 skokov.

Darius Garland je 83 sekund pred koncem dosegel trojko in pomagal Cleveland Cavaliers zadržati prednost za zmago nad New York Knicksi s 95:93. Kevin Love je dosegel 20 točk.