Triglav je gladko zmagal na odločilni tekmi v Murski Soboti, pri tem pa je imel lepo podporo s tribun:
Triglav je gladko zmagal na odločilni tekmi v Murski Soboti, pri tem pa je imel lepo podporo s tribun: "Pohvaliti moram navijače, saj takšnih nima noben odbojkarski klub v Sloveniji. Brez njih nam ne bi uspelo," je povedal Sašo Rop. Foto: OZS

Odbojkarji Hiše na kolesih Triglav so se ACH-ju, Calcitu Volleyju in Merkurju iz Maribora pridružili v polfinalu državnega prvenstva, potem ko so na odločilni tretji tekmi v gosteh presenetljivo gladko z 0:3 (-16, -22, -19) premagali Panvito Pomgrad. Že na začetku tekme je Triglav ušel gostiteljem, z asom Aljoše Šikaniča so povedli z 2:4, z blokom Maja Nanuta pa s 3:6. Panvita je še izenačila na 9:9, a servisi Nanuta so znova poskrbeli za zanesljivo vodstvo gostov (9:12).

V drugem nizu je Panvita vodila s 16:12 in z 20:19. Đorđe Jovović, s 26 točkami najučinkovitejši igralec tekme, je z asom goste popeljal v vodstvo. Takoj zatem je po napaki tekmecev Triglav vodstvo povišal. Šikanič je z blokom poskrbel za vodstvo 2:0. S tem so zlomili odpor Panvite, v tretjem nizu je bilo vse lažje, da bo Triglav v polfinalu, je bilo dokončno jasno pri njihovem vodstvu z 11:18.

Taktika na vse ali nič se je obrestovala
"Velik uspeh kranjske odbojke. Tu sem deveto sezono, drugič smo v polfinalu, prvič po letu 2017. Zdaj je tudi v Kranju čutiti navdušenje in v soboto bo na tekmi proti ACH Volleyju dvorana na Planini polna. Celotno sezono smo držali visok ritem igre, vseeno pa verjetno nihče razen nas ni verjel, da se bomo uvrstili v polfinale. Ključni so bili dogodki pred drugo tekmo. Na prvi tekmi so nas 'demolirali'. Morali smo na vse ali nič, nismo smeli dopustiti, da nas v seriji premagajo z 2:0. Ko so videli, kako smo odreagirali, so bili malo šokirani in to je bilo ključno," nam je povedal trener Sašo Rop.

Rop je prepričan, da je njegova ekipa v Murski Soboti odigrala najboljšo tekmo sezone, ob tem pa poudarja, kako zavzeti so igralci na treningih. "Zelo marljivi so. Tudi sicer je ekipa zelo homogena. Dva igralca sta imela ključno vlogo že prej v kakšni ekipi, pred petimi leti sta v državnem prvenstvu igrala že Uroš Tučen in kapetan Miha Mali. Tu je še mladi črnogorski korektor Đorđe Jovović, ki značajsko lepo dopolnjuje oziroma nadgrajuje ekipo, v kateri so sicer večinoma novinci v prvoligaški druščini."

Čast bo igrati proti ACH-ju
V polfinalu Hišo na kolesih Triglav čaka veliki ACH Volley. Triglav ne bo kar izobesil bele zastave: "So prvi favoriti za naslov prvaka, a sanje so vedno dovoljene. Kaj je realnost, bomo pa videli. Vseeno smo bili prvi v tej sezoni, ki smo ACH-ju odščipnili točko. Je pa to vendarle polfinale in ACH ne bo ničesar prepuščal naključju. V kadru ima igralce, ki znajo zmagovati na odločilnih tekmah. Za nas bo čast igrati proti motiviranim državnim prvakom."

1. DOL (M), končnica, četrtfinale, tretja tekma
PANVITA POMGRAD – HIŠA NA KOLESIH TRIGLAV 0:3 (-16, -22, -19)
Panvita Pomgrad: Rajnar, Šormaz (1 as, 2 bloka), Avšič, Drvarič 1, Vrabl, Suhadolnik 3, J. Rojnik 8 (1 as), Kovačič, Legen 1 (1 as), Bedrač 2, Fužir 6, Novak, Jurić 3 (1 blok).

Hiša na kolesih Triglav: Ibrišimovič 3 (1 blok), Nanut 13 (3 ase, 1 blok), Glamočanin, Tučen 3 (1 as, 1 blok), Fajfar, Rotar, Snedec, Šikanič 3 (1 as, 2 bloka), Mali 10 (1 blok), A. Adžović, Jovović 26 (1 as, 2 bloka).

V zmagah je bilo 1:2 za Triglav.

1. A DOL (M), polfinale, prvi tekmi, sreda ob 18.00:
ACH VOLLEY – HIŠA NA KOLESIH

Ob 20.00:
CALCIT VOLLEY – MERKUR MARIBOR
Igrajo na dve zmagi. Drugi tekmi bosta v soboto.

1. A DOL (Ž), polfinale, prvi tekmi, sreda ob 17.30:
CALCIT VOLLEY – FORMIS 0:0

Ob 18.00:
NOVA KBM BRANIK – GEN-I VOLLEY 0:0

Igralci Črnuč so se s številnimi navijači veselili naslova. Foto: MMC RTV SLO/T. O.

Črnučam in Formisu mladinski lovoriki
Končali sta se mladinski prvenstvi. Pri moških so naslov prvaka slavili igralci Črnuč, pri ženskah pa so zlato medaljo osvojile odbojkarice Formisa. Na moškem zaključnem turnirju v Kamniku je bilo najbolj napeto v prvem polfinalu, ko so imeli gostitelji turnirja že zaključno žogo za zmago z 2:1, vendar so bili gostje iz Črnuč (s 17 točkami je presenetil Jurij Oman) spretnejši in so odločilni niz dobili na 15. V drugem polfinalu Merkur Maribor ni imel težav s Fužinarjem (2:0).

Prvi polfinale med Calcitom Volleyjem in Črnučami je bil zelo napet, v odločilnem tretjem nizu so bile z 2:1 boljše Črnuče. Foto: MMC RTV SLO/T. O.

V finalu so Črnuče ob 16 točkah Luke Marovta (lani je bil po točkah najučinkovitejši igralec evropskega prvenstva U-18 v Tbilisiju, na katerem je bila Slovenija peta) s 3:0 (22, 18, 20) ugnale Maribor Roka Bračka (16 točk). V tekmi za 3. mesto je kamniški Calcit Volley (Mujanović 16 točk) zanesljivo ugnal Fužinar in osvojil bronasto medaljo. Turnir pred več kot 200 gledalci je pokazal, da ima Slovenija številne mlade talente, nosilci igre v posameznih ekipah (Marovt, Bračko, Nik Mujanović, Vid Ranc) pa igrajo pomembno vlogo tudi v članskih ekipah.

Na ženskem turnirju je izstopal Formis. V polfinalu je z 2:0 ugnal Vital Ljubljano, v finalu pa s 3:0 (16, 19, 24) Visit Braslovče. V tekmi za tretje mesto je bila ekipa Vital Ljubljana z 2:1 boljša od Nove KBM Branik.