Zimski športi

Johaugova do prepričljive zmage na 30 kilometrov

Oslo, 05. 03. 2022 12.46 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Norveška smučarska tekačica Therese Johaug je bila prepričljivo prva na tekmi za svetovni pokal v domačem Oslu na 30 kilometrov klasično. Druga je bila Finka Krista Parmakoski, tretja pa Švedinja Jonna Sundling.

Johaugova je dan prej napovedala, da se bo po koncu sezone upokojila. Na zimskih igrah prejšnji mesec v Pekingu je osvojila tri zlate kolajne, eno zlato pa ima tudi že z iger v Vancouvru.

Na 30 kilometrov klasično je bila druga Finka Krista Parmakoski, ki je zaostala 19,4 sekunde, tretja pa Švedinja Jonna Sundling z 32,3 sekunde zaostanka. Štirinajstkratna svetovna prvakinja je tokrat zabeležila tudi enainosemdeseto posamično zmago in skupno devetindevetdeseto v svetovnem pokalu.

V karieri pa je dobila tudi 18-mesečno prepoved tekmovanj, ker je bila pozitivna na steroid. Zaužila ga je z uporabo kreme, ki ji jo je pripisal reprezentančni zdravnik. Športno arbitražno sodišče (Cas) ji ni očitalo goljufanja, ampak jo je spoznalo za krivo malomarnosti.