Hoffenheim porazil Borussio Dortmund, ki ostaja točko pred Leipzigom

Dortmund, 25. 02. 2024 19.34 |

Nogometaši Borussie Dortmund so v 23. krogu nemškega Bundeslige doma izgubili proti Hoffenheimu z 2:3. Leipzig slovenskih nogometašev Benjamina Šeška in Kevina Kampla ima tako še naprej točko zaostanka za črno-rumenimi, ki so četrti na lestvici. V vodstvu je rekordni Bayer Leverkusen, ki ima osem točk prednosti pred Bayernom iz Münchna.

Borussia Dortmund ni izkoristila poraza Leipziga na sobotni tekmi proti Bayernu iz Münchna (1:2) in tako ostaja točko pred moštvom iz Saške.

Dortmundčani so že v drugi minuti prejeli gol, ko je bil iz zahtevnega kota natančen Ihlas Bebou. Domači so med 21. in 25. minuto povedli z 2:1. Najprej je gol dosegel Donyell Malen, nato pa še Nico Schlotterbeck.

Preobrat Hoffenheima na tujem pa je v drugem polčasu prav tako v razmaku štirih minut zrežiral Maximilian Beier (61., 65.). Borussia je nato vse moči usmerila v napad, a se rezultat kljub nekaj lepim priložnostim ni več spremenil.

Statistika tekme Borussia Dortmund - Hoffenheim
Statistika tekme Borussia Dortmund - Hoffenheim FOTO: Sofascore.com

Na lestvici ima Bayer Leverkusen po petkovi zmagi proti Mainzu z 2:1 po 23. krogih 61 točk. Bayern je pri 53. Stuttgart je po sobotnem remiju s Kölnom (1:1) tretji in ima 47 točk. Sledijo nogometaši Dortmunda (41) in Leipziga (40).

Na prvi današnji tekmi sta se Eintracht Frankfurt in Wolfsburg razšla z 2:2, na večerni tekmi pa je Augsburg z 2:1 premagal Freiburg.

Izidi 23. kroga nemške Bundeslige:

Bayer Leverkusen - Mainz                     2:1 (1:1)

Borussia Mönchengladbach - Bochum            5:2 (2:0)

Stuttgart - Köln                             1:1 (0:0)

Union Berlin - Heidenheim                    2:2 (2:1)

Werder Bremen - Darmstadt                    1:1 (1:1)

Bayern München - Leipzig                     2:1 (0:0) (Benjamin Šeško je igral za Leipzig do 90. minute in dosegel gol v 70., Kevin Kampl je za Leipzig igral od 74. minute)

Eintracht Frankfurt - Wolfsburg              2:2 (1:2)

Borussia Dortmund - Hoffenheim               2:3 (2:1)

Augsburg - Freiburg                          2:1 (0:1)