Poraženi klubi slovenskih igralcev: Sturm, Fenerbahče, Ferencvaros in Rapid

Ljubljana, 25. 11. 2021 17.28 |

T.Š., STA
0

V nogometni Ligi Evropa so bile na sporedu tekme 5. kroga. V tistih, ki so se že končale, sta nastopila kluba dveh slovenskih igralcev. Klubi slovenskih igralcev so bili neuspešni, izgubili so Sturm, Fenerbahče, Ferencvaros in dunajski Rapid.

Miha Blažič in soigralci so izgubili v Sevilli.
Miha Blažič in soigralci so izgubili v Sevilli. FOTO: AP

V skupini G je Ferencvaros Mihe Blažiča gostoval v Sevilli pri Betisu in doživel še peti poraz v sezoni. Miha Blažič je igral celo tekmo, po kateri so Madžari na zadnjem mestu skupine brez točke in z razliko v zadetkih 4:12. Na drugi tekmi skupine je Bayer Leverkusen premagal Celtic Glasgow s 3:2. Nemci imajo 13 točk, Betis pa deset.

V skupini H pa je dunajski Rapid Dejana Petroviča gostil West Ham in proti vodilni ekipi (13 točk) klonil z 0:2. Dejan Petrovič je odigral celo tekmo za Dunajčane, ki so zdaj na zadnjem mestu s tremi točkami še bolj oddaljeni od Genka, slednji je iztržil točko za 1:1 proti zagrebškemu Dinamu.

Graški Sturm Jona Gorenca Stankovića, avstrijska ekipa je gostovala pri PSV Eindhovnu, je na koncu tudi klonil z enakim izidom. Gorenc Stanković je igral do 62. minute, a do takrat je njegova ekipa že dobila oba zadetka, Nizozemci so bili uspešni v 45. in 56. minuti. V drugi tekmi te skupine je Monaco premagal Real Sociedad z 2:1. Vodi Monaco z 11 točkami, PSV je z osmimi drugi.

V skupini D pa je Fenerbahče Mihe Zajca gostoval pri Olympiacosu in tudi izgubil. A so bili Turki blizu vsaj točki, saj je pirejska ekipa edini gol prek Tiquina Soaresa dosegla v 90. minuti. Zajc je začel tekmo in igral do 65. minute. Druga tekma skupine med Eintrachtom in Antwerpnom se je končala z 2:2. Na lestvici je prvi Eintracht z 11 točkami, Olympiacos jih ima devet, Fenerbahče pa s petimi nima več možnosti za skok na drugo mesto.

V preostalih tekmah je Midtjylland premagal Brago s 3:2, Crvena zvezda Ludogorec z 1:0, Galatasaray Marseille s 4:2, Lazio pa v gosteh moskovsko Lokomotivo s 3:0.