evropsko prvenstvo München Jošt Zakrajšek

Sobota, 20. 8. 2022, 17.15

EP V MÜNCHNU

Tekma Jošta Zakrajška na EP zaradi neurja v nedeljo

Jošt Zakrajšek | Jošt Zakrajšek bo na evropskem prvenstvu v Münchnu v maratonu na 5000 m nastopil v nedeljo. | Foto Jan Šmit

Slovenski kajakaš na mirnih vodah Jošt Zakrajšek bo na evropskem prvenstvu v Münchnu v maratonu na 5000 m nastopil v nedeljo, saj so bile zadnje tri današnje tekme v regatnem centru zaradi izjemno močnega naliva odpovedane in prestavljene, so sporočili organizatorji.

Anja Osterman
Sportal Po svetovnem še evropsko srebro za Anjo Osterman na 200 metrov

Anja Osterman je pred tem v finalu na 200-metrski razdalji osvojila srebrno medaljo. Za Emmo Jorgensen iz Danske je zaostala 0,213 sekunde. V nedeljo Ostermanovo ob 13.21 čaka še veliki finale na 500 metrov.

Jošt Zakrajšek je štiri ure pred svojim sprva predvidenim drugim nastopom v finalu B osvojil peto mesto na 1000 metrov. Poleg Zakrajška in Ostermanove je danes nastopil tudi Rok Šmit, ki je bil v svoji polfinalni skupini sedmi na 200 metrov in se ni prebil v nedeljski finale.