Madrid, 18. 11. 2022 15.45 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, M.J.
2

Španija je šele druga reprezentanca na vodilni poziciji lestvice, odkar je Mednarodna košarkarska zveza leta 2010 uvedla jakostno lestvico držav. Od prvega dne dalje so prvo mesto zasedale ZDA. Slovenija je na najnovejši lestvici zadržala sedmo mesto.

Juancho Hernangomez
Juancho Hernangomez FOTO: Fiba

Španska moška reprezentanca je na prvo mesto skočila, zahvaljujoč dobrim rezultatom v zadnjih letih. Točke se namreč zbirajo za dosežke v zadnjih osmih letih. Španija je 2019 osvojila svetovno prvenstvo, na olimpijskih igrah v Tokiu je igrala v četrtfinalu, letos v Berlinu pa je zasedla prvo mesto na evropskem prvenstvu, je v sporočilu za javnost zapisala Fiba. Na drugi strani so ZDA osvojile zlato v Tokiu, a so hkrati izpadle v četrtfinalu SP, na celinskem tekmovanju 2022 pa so zasedle šele tretje mesto.

Slovenija, ki je lani na olimpijskih igrah prišla do četrtega mesta, je sedma. Pred njo so poleg Španije in ZDA še Avstralija, Argentina, Francija in Srbija, prvo deseterico pa zaključujejo Litva, Grčija ter Italija.