22. 1. 2023,
19.20

1 leto, 3 mesece

Thermometer Blue 0,37

Wolfsburg RB Leipzig Freiburg Borussia Dortmund Kevin Kampl Bayern München Bundesliga nemško prvenstvo

Nedelja, 22. 1. 2023, 19.20

NEMŠKO PRVENSTVO, 16. KROG

Sedem golov v Dortmundu, šest golov Wolfsburga, sedem Kölna

Wolfsburg Jonas Wind | Jonas Wind je zadel dvakrat, Wolfsburg je zmagal s 6:0. | Foto Guliver Image

Jonas Wind je zadel dvakrat, Wolfsburg je zmagal s 6:0.

Še bolj vroča ekipa nemške bundeslige od vodilnega Bayerna in drugouvrščenega Eintrachta je pravzaprav Wolfsburg. Dosegel je peto zaporedno zmago – in to na kakšen način. Nogometaše Freiburga so premagali s 6:0. Golov v tem krogu bundeslige res ne manjka: Köln jih je zabil kar sedem, sedem so jih navijači videli v Dortmundu, kjer je domača Borussia s 4:3 premagala Augsburg.

Bayern München
Sportal Bayern se je utrdil na prvem mestu, sprememba pod vrhom

Konec je zimskega počitka tudi za najboljše nemške nogometne klube. Wolfsburg je kot edini v prvi nemški bundesligi dobil zadnjih pet tekem, prvo po premoru in zadnje štiri pred svetovnim prvenstvom 2022. Tretjeuvrščeni Freiburg so nogometaši Wolfsburga premagali s 6:0 in so zdaj samo še štiri točke za njimi. Dva gola je zabil Jonas Wind, po enkrat pa so zadeli Patrick Wimmer, Yannick Gerhardt, Ridle Baku in Luca Waldschmidt.

Borussia je zmagala s 4:3. | Foto: Reuters Borussia je zmagala s 4:3. Foto: Reuters Eintracht Frankfurt pa je premagal Schalke s 3:0 in skočil na drugo mesto. Čeprav so si nogometaši Schalkeja pripravili več priložnosti, so bili učinkovitejši domačini. Jesper Lindström je v 22. minuti Frankfurt popeljal v vodstvo, zmago pa sta v zadnjih desetih minutah potrdila Rafael Santos Borre in Aurelio Buta. Schalke tako z le devetimi osvojenimi točkami ostaja prikovan na dno ligaške lestvice.

Darilo Wolfsburga je izkoristil tudi Union Berlin, ki je v izdihljajih tekme premagal Hoffenheim s 3:1 ter se s 30 točkami izenačil s Frankfurtom in Freiburgom. Za vodilnim Bayernom vsa tri moštva zaostajajo za pet točk.

Tudi na zadnji sobotni tekmi so gledalci videli veliko število golov, saj je Köln s 7:1 odpravil Werder Bremen. Domačini so po 36. minutah dvoboja že vodili s petimi zadetki prednosti. Še pred koncem prvega dela je sicer Werder prišel do častnega zadetka, a je Köln z dvema zadetkoma v drugem polčasu tekmo le še varno pripeljal do konca.

V nedeljskem festivalu golov v Dortmundu je bilo razburljivo povsem do konca. Potem ko so gostje iz Augsburga ob koncu prvega polčasa izničili prednost domačih in poskrbeli za 2:2 - trije zadetki na obeh straneh so padli v le petih minutah -, so imeli nogometaši podoben strelski preblisk še v drugem delu. Najprej je Jamie Bynoe-Gittens Porurce popeljal v vodstvo v 75. minuti, izenačil je David Čolina le dve minuti zatem, že v 78. pa je za veselje domačih poskrbel Giovanni Reyna.

Leipzig končal zmagoviti niz zvezdnikov Bayerna

Leipzig in Bayern München sta se razšla z remijem. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Leipzig in Bayern München sta se razšla z remijem. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Bundesliga je v leto 2023 vstopila spektakularno, z derbijem med Red Bull Leipzigom in vodilnim Bayernom Münchnom, ki v tej sezoni lovi izjemen rekord, 11. zaporedni državni naslov. Moštvi sta se v petek zvečer razšli brez zmagovalca (1:1), Bayern prvič po šestih zaporednih zmagah v prvenstvu ni vknjižil vseh treh točk.

Bayern je že nastopil z novo vratarsko okrepitvijo, Yannom Sommerjem, ki je pogodbo z Bayernom podpisal le dan prej. Švicar še kot vratar Biorussie Mönchengladbach v Leipzigu ni nikoli zmagal, ta tradicija se je nadaljevala tudi na uvodnem nastopu leta 2023. V prvem polčasu sta bili moštvi enakovredni, Bayern je sicer dosegel gol, a je bil Leon Goretzka v prepovedanem položaju. Obveljal pa je gol po protinapadu v 37. minuti, zadel je Eric Maxim Choupo-Moting.

Leipzig je odgovoril na začetku drugega dela, ko je po zmedi v kazenskem prostoru gostov žogo v mrežo potisnil Marcel Halstenberg. To je bil tudi končni izid tekme, do konca so imeli sicer domači rahlo terensko premoč, a še kakšnega zadetka ni bilo. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je sedel na klopi.