Norvežanke v drugem polčasu strle Nizozemke

Reprezentance 12. Dec 202322:16 0 komentarjev

Norvežanke so druge polfinalistke svetovnega prvenstva v rokometu, ki poteka na Norveškem, Danskem in Švedskem. V četrtfinalu so bile v Trondheimu s 30:23 (12:11) boljše od Nizozemk. Branilke naslova iz Španije 2021 bodo tekmice v petkovem polfinalu dobile v sredo. Že pred tem so v Trondheimu Francozinje napredovale po zmagi proti Češki s 33:22.

Norvežanke so večji del prvega polčasa vodile, sredi tega pa si priigrale tudi štiri gole prednosti. Po 12:7 se je zdelo, da imajo domačinke vse v svojih rokah, a je nato sledil povratek Nizozemk, ki so do polčasa zaostanek skorajda izničile in na odmor odšle z -1.

Nizozemke so na začetku drugega polčasa izenačile, nato pa so Norvežanke strnile obrambo in znova prevzele pobudo ter povedle za štiri gole (19:15). Takšno razliko so ob izkušeni zasedbi zanesljivo zadržale in jo do izteka 60 minut ob vdanih tekmicah še nekoliko povišale.

Prve po Rusinjah?

Pri domačinkah je devet golov dosegla Stine Skogrand, pri Nizozemkah ob razpoloženih norveških vratarkah Silje Solberg in Katrine Lunde ni bilo posebej izstopajoče igralke. Angela Malestein in Dione Housheer sta dosegli po štiri gole.

Norvežanke na delno domačem SP lovijo rekordni peti naslov in so v igri, da prve po Rusinjah ubranijo naslov na SP. Slednjim je to uspelo ob treh zaporednih naslovih med 2005 in 2009.

V sredo bosta še tekmi Švedska – Nemčija ter Danska – Črna gora. Zmagovalke prvega obračuna se bodo pomerile proti Franciji, boljše z druge tekme pa bodo izzvale Norvežanke. Polfinalna obračuna bosta v petek, tekma za tretje mesto ter finale pa v nedeljo.

slovenska ženska rokometna reprezentanca Dragan Adžić

Slovenska reprezentanca je SP končala po drugem delu in zasedla končno 11. mesto. V skupini 2 je bila tretja za Francijo in Norveško, proti katerima je zabeležila tudi edina poraza na prvenstvu.

Vse skupaj je bilo dovolj, da si bodo skušale varovanke črnogorskega stratega Dragana Adžića priigrati olimpijsko vozovnico v kvalifikacijah. Te bodo na sporedu med 11. in 14. aprilom prihodnje leto.