V Tivoliju zadišalo po presenečenju, a Turki se niso dali

Liga prvakov 30. Nov 202220:39 > 20:40 0 komentarjev

ACH Volley zmage nad nemškim Dürnom ni podkrepil še s turškim skalpom. V tretjem krogu Lige prvakov so v ponovno izjemnem vzdušju v Tivoliju po preobratu klonili proti turškemu prvaku Ziraatu iz Ankare, ki so zaostajali že z 1:2 v nizih.

Kot smo opozarjali pred tekmo, so Turki v Tivoli prišli v izjemni formi. V mestnem obračunu so pred prihodom v Ljubljano premagali Halkbank, odlični moment pa so prenesli v Slovenijo. ACH Volley, ki je začel v postavi Matej Kök, Alen Šket, Nikola Gjorgiev, Matic Videčnik, Nemanja Mašulović, Vuk Todorović in Jani Kovačič, so sicer povedli z 1:0, nato pa so Turki po zaslugi odličnega servisa dosegli štiri zaporedne točke in hitro pobegnili. Do desete točke so imeli še šest točk naskoka, kar je bila prednost, ki je gostje niso več zapravili.

Prednost Ziraata se je povzpela celo za osem točk (16:8), kar je bila kljub nekaj svetlim trenutkom slovenskih prvakov tudi prednost na koncu prvega niza (25:17). Turki so v prvem nizu kar štiri točke dosegli s servisom, tri z blokom, osem točk pa so jim z napakami podarili domači odbojkarji. Ko je tako, je nemogoče upati na zmago v nizu.

V drugem nizu pokazali drugačen obraz

Turki so poln Tivoli prestrašili z vodstvom 3:0, a je k sreči ACH Volley odgovoril s 5:0. Po dveh zaporednih blokih Videčnika so navijači ponoreli, dodatnih moči pa so dobili tudi oranžni zmaji, ki so v nadaljevanju niza narekovali ritem. Kapetan Gjorgiev je blestel v napadu, svoje pa sta dodala tudi Šket in mladi Šen, ki je odlično zamenjal Köka.

Po odličnem servisu kapetana in odličnem protinapadu Videčnika se je prednost domače ekipe povzpela na visokih 17:11. Tudi v nadaljevanju niso popuščali, gostom so se med drugim zatresle roke tudi na začetnem udarcu, domači odbojkarji pa so s pragmatično igro v napadu prišli do hitrega izenačenja (25:20).

Napeta končnica pripadla zmajem

Vse se je začelo od začetka. ACH Volley je odlično vstopil tudi v tretji niz. Gjorgiev, ki je že v prvih dveh nizih dosegel 13 točk, je po asu domače popeljal do prednosti s 4:1. Turki se niso prestrašili in jih ujeli že pri sedmi točki, ko so ravno ljubljanskega kapetana ujeli z blokom. S točko v napadu in asom je ACH Volley za dve ponovno popeljal Šen. Prednost dveh točk so zadržali do 15. točke, ko je izkušeni Wout ter Maat dosegel as, po izjemni igri v bloku pa je ACH Volley odgovoril s tremi zaporednimi točki.

Dve je dosegel Šket, ki je oddolžil za prejet as, eno pa še po nori podaji Todorovića kapetan Gjorgiev (18:15). Turki so ob koncu znova pritiskali s servisom, tarča je bil Šket, ki v tem obdobju v tem elementu ni blestel, k sreči pa je tudi Ziraat delal napake, v napadu pa so se lahko vedno zanesli na kapetana, ki je spet prevzel odgovornost in držal domače v vodstvu (22:20). ACH Volley je odlično odigral tudi končnico. Zapravil je prvo zaključno žogo, izkoristil pa drugo, ko je igrišče s svojo 20 točko na tekmi preluknjal Gjorgiev (25:23).

ACH Volley: Mejal, Šket 18 (1 blok), Mašulović 6 (1 blok), Todorović 1 (1 blok), Bošnjak, Koncilja 3 (1 as), Šestan, Kovačič, Gjorgiev 31 (3 ase, 1 blok), Videčnik 10 (2 bloka), Kök 1, Šen 8 (1 as, 1 blok).

Ziraat Bank Ankara: Atanasov 13 (1 as), Ter Maat 30 (2 asa), Bülbül 9 (2 asa, 1 blok), Yücel 7 (2 bloka), Tokgoz, Eksi 4 (3 ase), Tuinstra 9 (1 as, 1 blok), Firincioglu, Tosun, Günes 9 (4 bloke), Sahin, Bayraktar, Gedik, Ytgin.

Po pregledu posnetka in so se ugasnili

ACH Volley je v četrti niz startal vedoč, da jih od odmevne zmage v Tivoliju loči le še en dobljen niz. Na smolo domačih navijačev pa se Turki pričakovano niso predali in začeli potovanje do izenačenja na 2:2. ACH Volley ni bil več tako prodoren v napadu, Šen ni mogel več prebiti turškega bloka, v oranžno ekipo pa se je naselil določen dvom, kar so izkušeni gostje izkoristili. Po točki ter Maata so povedli s 13:10 ter prišli do zelo lepe prednosti. Prednost treh točk so gostje držali do 18:15, ko je naprej točko dosegel Gjorgiev, nato pa so se Turki še ujeli v mrežo (17:18).

Pri napadu za znižanje je Gjorgiev dosegel točko za 18:19, a so Turki zahtevali pregled točke. Sodniki so po hudem domačem neodobravanju piskali mrežo Mašulovića. Turki so povedli z 20:17, nato pa je zadel še ter Maat za 21:17 in četrti niz je bil v nekaj sekundah odločen. Gjorgiev je pri zaostanku z 18:23 ponorel na servisu, a ravno pri servisu za točko za izenačenje 23:23 je žogo poslal v avt. Turki prve zaključne žoge niso izkoristili, v drugo pa z izjemnim penalom izenačili na 2:2 in tekmo popeljali v peti niz.

Ter Maat ni dovolil presenečenja

Tudi v njem smo spremljali pravo dramo, vseeno pa so nekoliko več znanja in sreče imeli gostje, ki so na krilih izjemnega ter Maata prišli do pomembne zmage v boju za drugo mesto v skupini. Zaenkrat so zmaji še na drugem mestu, imajo štiri točke, točko več od nemškega Dürna in dve več od Ankare, ampak bodo v nadaljevanju proti tema ekipama gostovali, za zaključek pa bodo gostili še vodilno Perugio, ki je v tretjem krogu Düren premagala s 3:0.