Šport
4772 ogledov

Senzacija mlade Slovenke! Izločila eno najbolj vročih igralk sveta

Kaja Juvan Reševalni pas/Twitter
Kaja Juvan je pripravila veliko presenečenje v prvem krogu Wimbledona, medtem ko sta Bedene in Zidanškova že sklenila nastope med posamezniki.

Slovenska teniška igralka Kaja Juvan je v prvem krogu tretjega grand slama sezone v Wimbledonu pripravila presenečenje in ugnala Brazilko Beatriz Haddad Maia s 6:4, 4:6, 6:2. Za Juvanovo je to prva zmaga letos na travnati podlagi, medtem ko je 23. nosilka iz Brazilije ena najbolj vročih igralk sveta, saj je ta mesec dobila turnirja serije WTA v Birminghamu in Nottinghamu.

Juvanova se ni ustrašila izziva proti igralki, ki je pred Wimbledonom igrala sijajno in med drugim prejšnji teden nastopila tudi v polfinalu Eastbourna. V prvem nizu je igrala bolje od Brazilke in prišla do treh priložnosti za odvzem servisa, medtem ko je njena tekmica ostala brez. Tretjo žogico za niz je v deseti igri 21-letna Ljubljančanka tudi izkoristila in povedla.

V drugem je hitro do prvega "breaka" prišla tudi Haddad Maia. Triindvajseto nosilko je to nekoliko sprostilo, zaigrala je bolj agresivno in si priigrala odločilno prednost. Juvanova je sicer pretila v igri, ko je Brazilka servirala za niz, a ji preobrat ni uspel.

V odločilnem tretjem nizu je takoj do prednosti 3:0 prišla Juvanova. Čeprav je Brazilka ustvarjala pritisk, se 62. igralka lestvice WTA ni dala in po uri in 56 minutah dvoboj odločila v svojo korist, potem ko je izkoristila drugo zaključno žogico na servis tekmice.

To je bila sploh prva zmaga Juvanove na letošnjih travnatih turnirjih. Lani je v Wimbledonu v prvem krogu ugnala kasnejšo olimpijsko prvakinjo Švicarko Belindo Benčič in se prebila do tretjega kroga, kjer jo je izločila Američanka Coco Gauff. Za tokratni preboj v tretji krog pa bo morala ugnati Madžarko Dalmo Galfi, ki je s 5:7, 6:3, 6:4 premagala Avstralko Maddison Inglis.

Tamara Zidanšek izpadla v prvem krogu

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek pa je izgubila v prvem krogu tretjega grand slama sezone v Wimbledonu. Konjičanka je morala kljub prednosti v obeh nizih priznati premoč Madžarki Panni Udvardy, ki je slavila s 6:4, 7:6 (1). Dvoboj je trajal uro in pol.

Štiriindvajsetletna Konjičanka je sicer dvoboj dobro odprla in po odvzemu servisa v peti igri kasneje povedla s 4:2. Potem pa je trenutno najbolje uvrščena Slovenka na lestvici WTA (60.) popustila, Madžarka je dobila štiri zaporedne igre in niza je bilo konec.

Na krilih preobrata v prvem je 100. igralka sveta začela tudi drugi niz in prišla do "breaka" za 2:0. Zidanškova je hitro izničila prednost, kasneje pa sama povedla s 5:4 in servirala za drugi niz. Leto mlajša tekmica se je vnovič vrnila in izsilila podaljšano igro, v kateri pa je Zidanškovi prepustila le točko.

Bedene izpadel proti 172. igralcu sveta

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je poslovil od konkurence posameznikov na tretjem grand slamu sezone v Wimbledonu. V prvem krogu ga je premagal Nemec Maximilian Marterer s 4:6, 7:5, 6:4, 7:5. Dvoboj, ki ga je dvakrat prekinil dež, je trajal tri ure in štiri minute.

Bedene je dvoboj slabo odprl, saj je 172. igralec lestvice ATP povedel z 2:0. Sledilo je hitro izenačenje, po prekinitvi zaradi dežja pa je Bedene dobil tri zaporedne igre in osvojil prvi niz s 6:4.

Bedene : Marterer | Avtor: Profimedia Profimedia

V drugem je najboljši slovenski igralec zadnjih let imel dve priložnosti za odvzem servisa, najprej eno takoj v prvi igri, nato pa še v sedmi, a se je Marterer rešil. Odločila je 12. igra, ko je sploh prvo priložnost za "break" v nizu izkoristil Marterer in izenačil na 1:1.

Tretji niz se ni končal po željah Bedeneta, ki je po drugi prekinitvi zaradi dežja izgubil prvi igri, Marterer pa je povedel z 2:1 v nizih. V četrtem je bolje zaigral Ljubljančan in imel prednost odvzema servisa, a se je, ko je Bedene serviral za četrti niz, Nemec vrnil in izenačil na 5:5. Nato je servis 32-letniku odvzel tudi v 12. igri in dvoboja je bilo po nekaj več kot treh urah konec.

Zidanškovo in Bedeneta zdaj čakata še nastopa v dvojicah, v ženski konkurenci parov bo Zidanškova igrala prav z Juvanovo, pomerili pa se bosta proti Američankama Catherine Harrison in Sabrina Santamaria. Bedene bo s Korejcem Soonwojem Kwonom izzval zmagovalca OP Avstralije, Thanasija Kokkinakisa in Nicka Kyrgiosa. Andreja Klepač pa bo s čilsko predstavnico Alexo Guarachi igrala proti avstralsko-poljski navezi Monique Adamczak/Katarzyna Kawa.