NK Aluminij NK Mura NK Koper NK Celje NK Radomlje NK Domžale NK Bravo NK Tabor Sežana NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija 1. SNL

Nedelja, 3. 10. 2021, 18.54

1. SNL, 12. krog

Koper in Celje sklenila krog remijev

4

Maribor - Olimpija, 1. SNL | Na večnem derbiju v Ljudskem vrtu navijači niso videli zadetkov. | Foto Grega Valančič/Sportida

Na večnem derbiju v Ljudskem vrtu navijači niso videli zadetkov.

V 12. krogu 1. SNL so bile vse oči uprte v Ljudski vrt, kjer sta se Maribor in Olimpija razšla brez zadetkov. Krog se je sicer začel že v petek z derbijem začelja med Radomljami in Aluminijem, ki se je končal z delitvijo točk (2:2). Tudi Tabor in Domžale na prvem sobotnem srečanju nista postregla z zadetki. Nedeljski spored sta s še četrtim remijem v tem krogu v Ljubljani odprla Bravo in Mura. Krog se je zaključil v Kopru, kjer je vodilno moštvo prve lige gostilo Celjane, semafor pa je ob koncu kazal 2:2.

Zadnje srečanje kroga v Kopru so bolje otvorili gostje. Celjani so povedli v 16. minuti, ko je naveza Tamar Svetlin - Ivan Božič izigrala obrambo domačih, zadnji pa je nato žogo le še potisnil do Esterja Soklerja, ki jo je pospravil v nebranjeni del mreže. Vodstvo gostov je trajalo nekaj več kot 20 minut, nato pa je izid poravnal Maks Barišič, ki je izkoristil napako vratarja Celja. Le nekaj minut kasneje pa nov šok za domače. Celjani so v 42. minuti ponovno povedli, zabil pa je Tjaš Begić. Na odmor so tako s prednostjo odšli varovanci Simona Sešlarja.

Uvod v drugi polčas je bil dokaj miren, nato pa so domači še drugič na tekmi izenačili. V 68. minuti je bil natančen Žan Žužek. Do konca srečanja se rezultat ni več spreminjal in na petem srečanju kroga smo videli tudi peto delitev točk.

Poročilo s tekme:

Radomlje Koper Maks Barišič
Sportal Za konec kroga še remi na Bonifiki

Še tretja ničla kroga v Šiški

Na uvodnem nedeljskem srečanju so prvo pravo priložnost imeli gostje in iz nje tudi zabili, a zadetek Matica Maruška je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Kasneje je bil dvakrat nevaren tudi Mitja Lotrič. Prvič je zaključil iz nedovoljenega položaja, drugič pa s prostega strela ogrel dlani vratarja domačih. Pred koncem polčasa so prvič zapretili tudi Ljubljančani, a strel Amarja Memića je zletel mimo vrat. Ekipi sta na odmor odšli poravnani.

Na uvodu v drugi del igre smo videli po eno priložnost na vsaki strani, izkazala pa sta se oba vratarja. Nadaljevanje nato ni ponudilo konkretnih priložnosti vse do 89. minute, ko so še enkrat zapretili domači, a vratar Mure Matko Obradović je poskrbel, da sta si moštvi razdelili točki.  Na še tretjem zaporednem srečanju tega kroga tako nismo videli zadetka.

Fotogalerija s tekme, foto Grega Valančić/Sportida:

Fotogalerija
1 / 33

Bravo - Mura, 1. SNL
Sportal Brez zadetkov tudi v Šiški

Večni derbi ponudil priložnosti, a ne zadetkov

Maribor pred srečanjem ni imel težav s kaznovanimi igralci, Olimpija pa je na derbiju pogrešala Almedina Ziljkića in Mustafo Nukića. V Ljudskem vrtu so že v uvodnih minutah zapretili domači. Prvi je zbranost Nejca Vidmarja preveril Gregor Sikošek, le minuto kasneje je tik pred Ognjenom Mudrinskim ponovno posredoval čuvaj mreže gostov in preprečil, da bi Maribor hitro povedel. Domači so se kot prvi vpisali tudi na listo rumenih kartonov. Tam se je po grobem prekršku nad Đorđejem Crnomarkovićem znašel kapetan vijoličastih Blaž Vrhovec. Prvo res veliko priložnost je v 17. minuti zapravil Marko Alvir, ko je po predložku Sikoška stresel okvir vrat Olimpije. Nekaj minut kasneje je dlani Vidmarja ogrel še Nino Žugelj, nato pa so zapretili tudi nogometaši Olimpije. Do strela z bližine je prišel Dino Špehar, a bil je v nedovoljenem položaju. Vratar Ažbe Jug je njegov strel sicer ubranil. Sikošek, ki je bil udeležen v kar nekaj nevarnih akcij domačih v prvem delu, je tik pred koncem polčasa prejel tudi rumeni karton. V 43. minuti je do strela z glavo prišel Lamine Tall, izkazal pa se je Jug in preprečil vodstvo gostov. Po minuti dodatka je sodnik David Šmajc obe moštvi poslal na odmor.

1 / 52

Na začetku drugega dela igre je zapretil Žugelj, izkazal pa se je Vidmar. V 58. minuti je bil ponovno nevaren Špehar, domači čuvaj mreže Jug pa je z obrambo nakazal, da je to večer obeh vratarjev v Ljudskem vrtu. Tudi tretji rumeni karton so si "priborili" domači, dobil pa ga je Mudrinski. V 76. minuti so ponovno zapretili tokrat beli Ljubljančani. Tomislav Tomić je sprožil v gneči v kazenskem prostoru, a je bil njegov poskus blokiran. Srečanje je bilo pred zadnjimi desetimi minutami za nekaj trenutkov zaradi pirotehničnega šova navijačev tudi prekinjeno. V 86. minuti je po desni strani v kazenski prostor prodrl Mirko Mutavčić, njegovega predložka pa v gneči ni uspel izkoristiti rezervist Vid Koderman, ki je nastreljal svojega soigralca Roka Sirka in vratarja gostov Vidmarja. Četrti sodnik Matej Jug je malce kasneje pokazal, da bodo nogometaši imeli na voljo še pet minut dodatnega časa. Minuto pred koncem je do strela prišel Aldair, Jug je še enkrat izjemno posredoval, Tall pa ni uspel pospraviti odbitka v mrežo. Po udarcu, ki je zletel prek vrat, se je lahko upravičeno le še prijel za glavo. Srečanje se je malce zatem končalo z najmanj priljubljenim rezultatom, to pa je bil tudi že peti zaporedni remi večnih tekmecev v Ljudskem vrtu.

Maribor - Olimpija, 1. SNL
Sportal Derbi brez golov: Jug reševal Maribor, Olimpiji pomagala vratnica
derbi Maribor Olimpija
Sportal Alvir: Zmoremo več! Korun: Je nekaj grenkega priokusa.

Ničla v Sežani za uvod v sobotno dogajanje

Na prvi sobotni tekmi se je Tabor meril z Domžalami, ki so med tednom na zaostali tekmi klonile pred Koprom. V Sežani so pred tekmo navdušili s čudovito gesto. Celoten izkupiček od prodanih vstopnic bodo namenili svojemu nogometašu Mihi Hladu, ki okreva po hujši poškodbi glave. Srečanje sicer v prvem polčasu ni ponudilo zadetkov in moštvi sta na odmor odšli z začetnim izidom. Tudi drugi del igre ni prinesel spremembe izida. Vse priložnosti so ostale neizkoriščene in ekipi sta si razdelili plen.

NK Domžale : NK Olimpija
Sportal V Sežani brez zadetkov
miha
Sportal Pretresljiva usoda slovenskega nogometaša

V Radomljah prva delitev točk

Radomlje so za uvod v 12. krog v obračunu začelja gostile Aluminij. Novinec med elito je pred prihodom v Stožice utrpel kar sedem zaporednih ligaških porazov, nato pa v prejšnjem krogu šokiral Olimpijo in dosegel zgodovinsko zmago, tokratna tekma pa se je končala brez zmagovalca. Radomlje po remiju z 2:2 ostajajo dve točki za Aluminijem na dnu prvenstvene lestvice.