Šport

RK Branik Maribor do izjemne zmage na obali

Uredništvo , 24.09.22 ob 20:56

Mariborski rokometaši so z izjemno predstavo v drugem polčasu prišli do prve letošnje zmage v Ligi NLB.

RK Maribor Branik je v 3. krogu lige NLB v Arena Bonifiki gostoval proti RD Koper. Varovanci Luke Žvižeja so z odlično predstavo v drugem polčasu prišli do zmage v Kopru in prvih dveh točk v novi sezoni rokometnega državnega prvenstva.

Liga NLB, 3. krog, Arena Bonifika
Koper – Maribor Branik 25:28 (14:15)

Koper: Đurica, Morato, Štavar, Žagar 6 (1), Furlan, Poklar 1, Bekrič 2, Moljk 3, Stojanović, Vujović 1, Zugan 3, Sanabor, Marić, Kete 5, Breznikar 2, Bratkovič 2 (1).
Maribor Branik: Zupančič, Lorger, Strašek, Planinšek 3, Jezernik 1 (1), Sok 9 (3), Kovačec 3, Jerenec 3, Košec 1, Gregorič 1, Blagotinšek 1, Kačičnik, Budja 3, Razgor, Hedl 1, Grobelnik 2.

V prvem polčasu se je Mariborčanom prvim uspelo oddaljiti za dva zadetka prednosti, vendar so domači rokometaši pred polčasom prišli na kratko do gola prednosti, da bi se prvih 30 minut končalo v korist RK Branik Maribor (14:15).

Osem zaporednih golov Maribora

V drugem delu še bolj odločni naši fantje, ki so zaprli vse poti do svojega gola in pri rezultat 19:18 nanizali kar osem zaporednih zadetkov za visoko prednost sedem golov razlike.

V zaključku tekme so gostitelji prišli na tri gole zaostanka, a je mariborski vratar Gregor Lorger s pomembno obrambo slabe tri minute pred koncem tekme zapečatil današnjo usodo Koperčanov.

V ekipi RK Branik Maribor je bil najbolj učinkovit Tadej Sok z devetimi goli.

Mariborčani so po porazu proti Ormožu v gosteh in Velenjčanom doma prišli do prve letošnje zmage v novi sezoni.

Tadej Sok, kapetan RK Maribor Branik: “Za nami je res ena težka tekma. Šlo je za težko gostovanje proti zelo dobri ekipi Kopra. Od prve minute smo pokazali igro, ki si jo želimo kazati skozi celotno sezono. Držali smo se dogovorov iz garderobe in to nas je pripeljalo do zaslužene zmage.”