Gareth Bale do svoje prve severnoameriške lovorike

Nogomet 6. Nov 202210:05 0 komentarjev
Veselje Garetha Bala in soigralcev. FOTO: Guliverimages.

Znan je zmagovalec letošnje sezone najelitnejšega severnoameriškega nogometnega prvenstva. Prvi naslov prvaka Mayor League Soccer (MLS) je osvojila ekipa iz Los Angelesa, ki je v finalu po izvajanju enajstmetrovk na stadionu Banc of California s končnim izidom 4:3 premagala zasedbo Philadelphia Union.

Manj kot štiri mesece po prestopu v ameriško nogometno prvenstvo MLS se je v dresu Los Angelesa izkazal kapetan Walesa Gareth Bale, ki je poskrbel za to, da se je finale končal šele po izvajanju enajstmetrovk.

Bale, ki je tri naslove španskega prvaka in pet naslovov v ligi prvakov osvojil z madridskim Realom, je zadel za izenačenje v podaljšku tekme, v 128. minuti, za 3:3. Člani domače zasedbe iz Kalifornije so bili nato uspešnejši izvajalci strelov z bele pike, zadeli so trikrat, medtem ko so gostje zgrešili vse štiri strele.

Prvi trije izvajalci enajstmetrovk iz vrst Philadelphie niso pospravili žoge v mrežo, za razliko od Denisa Bouange, Ryana Hollingsheada in Ilieja Sancheza. Rezervni vratar Los Angelesa John McCarthy je tako upravičeno postal najkoristnejši igralec (MVP) finala lige MLS, potem ko je sodnik prvemu vratarju Maximu Crepeauju v 116. minuti pokazal rdeči karton.

LAFC je postala prva ekipa po Torontu leta 2017, ki je osvojila tako Supporters’ Shield kot najboljša ekipa rednega dela sezone kot tudi pokal MLS. Prvič po letu 2003 pa sta se v finalu pomerili najboljši ekipi vzhodne in zahodne konference.

Domači so povedli že v 28. minuti, ko je bil uspešen Kellyn Acosta. Po polčasu, v 59. minuti, je za prvo izenačenje zadel gostujoči igralec Daniel Gazdag. Domači so v 83. minuti znova povedli z 2:1, ko je zadel Jesus Murillo. A je zgolj dve minuti kasneje izenačil Jack Elliott, ki je bil uspešen tudi v 124. minuti. Štiri minute kasneje je za novo izenačenje poskrbel Bale.