Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

0 20.04.2022 21:32:06

Split po derbiju znova EVFORIČEN, HAJDUK se je vrnil v boj za NASLOV PRVAKA

sn
Nikola Kalinić mož odločitve v obračunu večnih rivalov.

Boj za naslov hrvaškega prvaka se je dodatno zapletel, obeta se srhljiva končnica prvenstva. Hajduk je namreč sinoči na polnem Poljudu v zaostali tekmi devetega kroga z 1:0 ugnal Dinamo in se Zagrebčanom na vrhu lestvice približal na štiri točke zaostanka, ob tem pa ne gre prezreti spoznanja, da se bosta večna rivala v zadnjem krogu še enkrat udarila v Maksimirju. Osijek na drugem mestu za modrimi zaostaja za dve točki in ga prav tako še čaka gostovanje v prestolnici.

Mož odločitve v peklu splitskega stadiona je bil Nikola Kalinić, ki se je v 64. minuti sijajno odzval v kazenskem prostoru in z natančnim strelom poskrbel za evforijo domačih navijačev. Za tako pomembne gole se je zvezdniški napadalec vrnil domov ...

Delež k uspehu je prispeval tudi Jan Mlakar, ki je odigral ves dvoboj in imel v zadnjih trenutkih lepo priložnost, da bi se vpisal med strelce. Tako kot je že skoraj v navadi, so gledalci sicer znova spremljali pravo malo vojno. Zlasti v prvem polčasu, ko sta zdravniški službi obeh ekip imeli obilo dela, zaradi česar je sodniški dodatek trajal kar deset minut. Nadaljevanje je bilo bolj dinamično na višji kakovostni ravni. Po vodstvu je Hajduk tudi precej trpel, kakšen je bil pristop varovancev Valdasa Dambrauskasa, pa je bilo zelo opazno v izdihljajih spopada, ko so bili le redki, ki niso imeli težav s krči.