Sedem zadetkov na poslastici večera med Bayernom in Unitedom

München, 20. 09. 2023 23.51 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Anže Mlakar, Nina Mihalič
20

Münchenski Bayern in Manchester United sta na Allianz Areni potrdila naziv tekme večera. Po prvem polčasu so imeli Bavarci dva zadetka prednosti, v drugem delu pa sta se mreži zatresli še petkrat, ekipi pa poskrbeli za dramatično končnico. Nogometaši Bayerna so na sijajnem obračunu slavili z rezultatom 4:3.

Bayern v prvem polčasu upravičil vlogo favorita

V uvodnih minutah srečanja so imeli proti pričakovanjem veliko več od igre gostje iz Manchestra. Že v četrti minuti se je sredi priložnosti znašel debitant v najelitnejšem evropskem tekmovanju Facundo Pellistri, njegov strel pa je v zadnjem trenutku blokiral Alphonso Davies. Odbitek Kanadčana je pristal pred nogami Christiana Eriksena, strel slednjega pa je Sven Ulreich obranil.

Bavarci so v nadaljevanju prevzeli pobudo in bili v 28. minuti za to nagrajeni. Harry Kane je na robu kazenskega prostora odložil žogo Leroyju Saneju, ta pa je z močnim strelom po sredini vrat premagal Andreja Onanaja, ki je nedvomno glavni krivec za prvi zadetek Bayerna. Štiri minute kasneje je Jamal Musiala po imenitnem prodoru našel Sergea Gnabryja, slednji pa je domačine popeljal do prednosti dveh zadetkov. Minuto pred koncem prvega polčasa je bil blizu svojega drugega zadetka Sane, ki pa je meril mimo desne vratnice gostujočih vrat.

Drugi polčas prinesel pet zadetkov in razburljivo končnico

Če je priložnost Uniteda v četrti minuti prvega polčasa ostala neizkoriščena, pa je Rasmus Hojlund v četrti minuti drugega dela poskrbel za zadetek in znižanje zaostanka. Slavje rdečih vragov ni trajalo dolgo, saj je dve minuti kasneje zaradi Eriksenove igre z roko glavni sodnik Glenn Nyberg ob pomoči sistema VAR pokazal na belo točko. Darilo je izkoristil Kane in domačine ponovno popeljal do dveh golov prednosti. V 56. minuti so bili nogometaši Bayerna blizu pokra zadetkov, veselje domačih navijačev pa je po strelu Saneja preprečila vratnica.

Bavarci so v nadaljevanju močno oblegali vrata Uniteda in iskali odločilni zadetek, Onana pa se je izkazal z nekaj izvrstnimi obrambami. Nezbranost pri zaključkih akcij se je domačinom maščevala v 88. minuti, ko se je v kazenskem prostoru Bayerna odlično znašel Casemiro in v padcu premagal Ulreicha. Štiri minute kasneje je po vrhunski podaji Joshue Kimmicha, gostujočega vratarja, matiral Mathys Tel in zapečatil usodo tekme. Vsi so pričakovali, da se bodo akterji na terenu zaustavili pri pol ducata zadetkov, nogometaši Uniteda pa so imeli drugačne načrte. V zadnji akciji na tekmi je Bruno Fernandes po natančni podaji iz prostega strela našel Casemira, ki se je podpisal še pod drugi zadetek.

Nogometaši Bayerna so z zmago nad Manchester Unitedom svoj niz neporaženosti v skupinskih delih Lige prvakov podaljšali na 35 tekem. Kane je vnovič dokazal, da se je na igranje v novem klubu že privadil, z golom in asistenco pa si je prislužil naziv igralca tekme. Po odhodu iz igrišča ga je povsem enakovredno nadomestil šele 18-letni francoski napadalec Tel, ki se je v 92. minuti z izvrstnim zaključkom vpisal med strelce.

Dogajanje v skupini A

Tekmovanje v skupini sta že pred obračunom med Bayernom in Unitedom začela Galatasaray in Kobenhavn. Gostje iz Danske so si proti pričakovanjem priigrali dva gola prednosti, domačini pa so v končnici srečanja z dvema zadetkoma poskrbeli, da sta se tekmeca razšla z neodločenim izidom. Napredovanje iz skupinskega dela bi za oba kluba pomenilo veliko presenečenje, saj jima je žreb namenil skupino, v kateri igrata dva izmed največjih klubov v nogometni zgodovini, ki sta na medsebojnem obračunu dokazala, da imata velike načrte za letošnjo izvedbo Lige prvakov.

20. september, Liga prvakov, 1. krog, izid:

Bayern München - Manchester United 4:3 (2:0)
Sane 28., Gnabry 32., Kane 53. (11-m.), Tel 92.; Hojlund 49., Casemiro 88., 95.

PSG - Borussia Dortmund in Bayern - Manchester United

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

konec tekme

Hvala, ker ste bili z nami. Spremljajte nas še naprej, elitna Liga prvakov se je komaj začela. Lahko noč!