Tomi Horvat veliki junak Sturma ob novi zvezdici

Nogomet 1. Maj 202419:30 0 komentarjev
Tomi Horvat
Tomi Horvat nase vse bolj opozarja nogometno Evropo. Foto: Guliverimages

Nogometaši graškega Sturma so znova zmagovalci avstrijskega pokala, potem ko so v finalu porazili Rapid z 2:1. Odločilni zadetek je v 81. minuti dosegel slovenski reprezentant Tomi Horvat.

Sturm je 89. finale v Celovcu pred 30.000 gledalci dobil po preobratu, potem ko je po polčasu obračuna zaostajal. Po odmoru je izid z avtogolom poravnal Leopold Querfeld, junak sedmega pokalnega naslova v klubski zgodovini pa je postal Tomi Horvat.

Krilni napadalec je igral do 90. minute, medtem ko je drugi slovenski reprezentant v vrstah Sturma Jon Gorenc-Stanković pri zmagovalcih odigral celo tekmo.

Oba sta bila prisotna tudi ob lanskem uspehu, ko je Sturm Graz v finalu prav tako porazil dunajski Rapid. V obeh sezonah so bili prav črno-beli tudi tisti, ki so iz tekmovanja izločili favorizirani Red Bull Salzburg.

Graški klub, ki je tudi trikratni avstrijski državni prvak, je bil sicer pokalni zmagovalec v letih 1996, 1997, 1999, 2010, 2018, 2023 in zdaj še 2024.

Sturm ima letos priložnost celo za dvojno krono, ki so jo sicer enkrat v zgodovini že vpisali, v sezoni 1998/99. Trenutno so namreč v ligi za prvaka na prvem mestu lestvice, pred Salzburžani imajo tri točke naskoka. Do konca sezone so še trije krogi, medtem ko se Sturm z Red Bullom ne bo več pomeril.