Zaskrbljena Marcos Tavares in športni direktor Maribora Marko Šuler na tribuni stadiona ŽAK. Foto: www.alesfevzer.com

Gostitelji so povedli v 9. minuti, ko je zadel Andraž Kirm. Uspešen je bil z roba kazenskega prostora, po natančnem strelu je žoga šla v desni spodnji kot.

V 12. minuti se je po podaji Martina Kramariča v kazenski prostor žoga od telesa odbila v roko Nemanje Mitrovića, sodnik David Šmajc pa je s pomočjo VAR-a dosodil 11-metrovko. Kramarič, nekdanji član vijoličastih, je bil z bele točke natančen in zagotovil Bravu dva gola prednosti.

29. minuta je prinesla novo priložnost Brava. Z 18 metrov je streljal Loren Maružin, vratar Maribora Menno Bergsen pa je s pomočjo prečke žogo odbil v kot.

Gostje so tik pred koncem prvega polčasa vendarle znižali izid. V drugi minuti sodnikovega dodatka je bil strelec Đorđe Ivanović. Po podaji Aljaža Antolina iz kota, ki ga je priboril Danijel Šturm, je Mitrović z glavo podaljšal žogo do Ognjena Mudrinskega. Poskus najboljšega strelca lige ni našel poti v mrežo, je pa odbito žogo iz bližine čez golovo črto z glavo potisnil Ivanović.

Toda v 53. minuti je Bravo znova povišal prednost. Potem ko se je žoga v roko odbila Antoinu Makoumbouju, je Šmajc še enkrat pokazal na belo točko. Z 11-metrovke je zadel Žan Trontelj. Do konca tekme se nato izid ni več spremenil.

Bravo je predtem v ligi doživel štiri zaporedne poraze proti Muri (1:2), Celju (2:0), Domžalam (0:2) in Olimpiji (1:0).

Karanović prevzel odgovornost za poraz

"Danes smo potrebovali borce, ki poskušajo vsaj z borbo priti do točk, ampak nismo dobili ne borbe ne točk. Za poraz prevzemam svojo odgovornost, o drugem pa se bomo poskušali dogovoriti v garderobi," je za TV Slovenija povedal trener Maribora Radovan Karanović.

Njegov kolega na klopi Brava Dejan Grabić pa je dejal: "To, kar smo prikazali danes, je način, na kakršnega želimo igrati na dolgi rok. Po prvem polčasu je bil dogovor, da ne popuščamo. V napadu nismo ničesar želeli organizirati pod pritiskom, ampak prestaviti igro višje in še naprej igrati visoki presing. Mislili smo, da bomo zaradi te intenzivnosti prej popustili, ampak nismo. Tudi menjave so opravile odlično delo."

Grabić je bil po porazu v Stožicah prejšnjo nedeljo zelo razočaran in takrat izjavil, da Bravo "razprodaja ugled in vse, za kar so se borili 16 let". Napovedal je, da bomo proti Mariboru in Kopru videli "drugačen Bravo, ki se bo predstavil v pravi luči".

Karanović ni imel borcev in je prevzel odgovornost za poraz
Na prvem dvoboju Brava in Maribora v tej sezoni v Šiški 6. novembra so vijoličasti zmagali z 0:2. Strelca sta bila Ognjen Mudrinski (8.; na fotografiji) in Nemanja Jakšić, ki je dosegel avtogol (91.). 6. marca je v Ljudskem vrtu Bravo presenetil z zmago z 1:2. Foto: www.alesfevzer.com

Manjkali Milec, Repas, Kronaveter in Tavares

Pri Štajercih so manjkali kaznovani Martin Milec, Jan Repas in Rok Kronaveter ter rahlo poškodovani Marcos Tavares. Ob odsotnosti Milca je bil kapetan Gregor Sikošek. Na desnem boku je igral Mirko Mutavčić, Repasa in Kronavetra pa sta nadomestila Antolin in Marko Alvir.

Alvir in Šturm sta po prvem polčasu ostala v slačilnici, zamenjala sta ju 19-letni srbski napadalec Stevan Nikolić in Nino Žugelj.

V zadnjih dveh krogih bo Maribor doma igral z Aluminijem in v gosteh z Muro, medtem ko bo Koper gostil Radomlje in gostoval pri Bravu. Koper in Bravo se bosta v sredo pomerila tudi v finalu Pokala Pivovarne Union v Celju.

Radomlje prehitele Celje

Na prvi sobotni tekmi je bil Kalcer iz Radomelj z 2:1 boljši od Celja in ga prehitel na sedmem mestu na lestvici. Dva zadetka za gostitelje je v Domžalah dosegel Gedeon Guzina.

Po prvem polčasu je bilo 0:0, Guzina pa se je prvič med strelce vpisal v 55. minuti, ko je sam stekel proti vratom. Pregled videoposnetka je pokazal, da se je za malo izognil prepovedanemu položaju.

V 62. minuti je Grigorij Morozov storil prekršek na robu kazenskega prostora nad Tomislavom Mrkonjićem in si po posredovanju VAR-a prislužil neposredni rdeči karton kot zadnji igralec obrambe.

Dve minuti pozneje je Guzina po napaki Dušana Stojinovića znova sam prišel pred vrata in rutinirano zadel za 2:0. V 95. minuti je poraz gostov iz bližine ublažil Ester Sokler.