Košarka

Že sedmi evropski poraz zmaje postavlja v zelo nehvaležen položaj

Ljubljana, 27. 01. 2022 11.42 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Košarkarji Cedevite Olimpije se iz francoskega Bourga vračajo z novo evropsko ničlo. V 11. krogu skupinskega dela 7DAYS Eurocupa so varovanci trenerja Jurice Golemca doživeli še sedmi poraz (76:69), kar jih ob odigrani tekmi manj trenutno uvršča na predzadnje deveto mesto. Čeprav za novo medlo predstavo Ljubljančanov obstajajo tako objektivni kot subjektivni razlogi, se je težko izogniti občutku, da so se (določene) stvari vrnile v obdobje pred decembrskim prebliskom, ko zeleno-oranžnim nič ni šlo po načrtih.

Katastrofalno odigrana druga četrtina dvoboja v Bourgu, ki so jo domači košarkarji prepričljivo dobili s 17:5, je bržčas odločilno vplivala na nadaljnji potek dvoboja, ko so se košarkarji Cedevite Olimpije nekajkrat sicer približali na vsega dve točki zaostanka, a je na koncu zmanjkalo tako svežine kot tudi boljše igre za uspešnejši zaključek.

To je bil tretji zaporedni poraz Ljubljančanov v zadnjem tednu dni (poleg poraza z Bourgom še neuspeha na tekmah z Gran Canario in Crveno zvezdo), kar pred zahtevnim nedeljskim gostovanjem v regionalni Ligi ABA pri odlični podgoriški Budućnosti ne vliva pretiranega optimizma. Strateg zeleno-oranžne zasedbe Jurica Golemac je po tekmi pošteno priznal, da je bila igra njegovih varovancev v prvem polčasu zelo slaba, govorica telesa po tesnem oziroma bolje rečeno kontroverznem porazu s Crveno zvezdo 48 ur pred tem pa temu primerna, kar pa ne more in ne sme biti izgovor za novo anemično predstavo povečini zelo izkušenih in precej dobro plačanih košarkarjev.

Razpoloženi organizator igre Yogi Ferrell (24 točk) je bil premalo za morebiten uspeh v Franciji. FOTO: Cedevita Olimpija

"Zaslužena zmaga Bourga. Očitno je bilo, da na tekmo nismo prišli s pravo energijo in da se nismo dobro regenerirali po ponedeljkovi tekmi s Crveno zvezdo. Energija je bila v prvem polčasu katastrofalna, naredili smo le šest osebnih napak. Spet smo se pobrali v tretji četrtini, a to ni dovolj, da premagaš moštvo, kot je JL Bourg. Imeli smo 19 izgubljenih žog, kar dokazuje, da raven zbranosti ni bila prava, kar je tudi razumljivo. Ko ni prave energije, niti zbranosti ni," je po novem evropskem porazu dejal trener zmajev Jurica Golemac.

Že sedmi poraz ob odigrani tekmi manj v nadaljevanju evropskega pokala ne prinaša nič dobrega za ljubljansko moštvo, ki bo po napornem gostovanju v Podgorici že čez dva dni v Stožicah gostilo neugodno turško ekipo Frutti Extra Bursaspor. Z vsakim novim neuspehom se želja vodstva ljubljanskega kluba po vidnejšem rezultatu v omenjenem tekmovanju zmanjšuje. Še posebej zaradi spremenjenega sistema tekmovanja, ki v ospredje postavlja moštva z boljšim izhodiščem v skupinskem delu. Če bi se 7DAYS Eurocup zaključil danes, Cedevite Olimpije sploh ne bi spremljali v osmini finala, kar bi bil pravi polom. No, navkljub vsem težavam verjamemo, da se črn scenarij ne bo uresničil in bomo tudi spomladi stiskali pesti za našega edinega predstavnika v enem od evropskih klubskih košarkarskih tekmovanj. Kakovosti je več kot dovolj, zato težave s covidom ne bi smele odločilno vplivati na končno sliko, ki se lahko do zaključka sezone še večkrat spremeni. Tudi na bolje, jasno.

"Ob začetku tekme smo igrali enakopravno z njimi, a ko se je bližal konec polčasa so nam pobegnili. Nismo zadevali, nismo igrali dobre obrambe ... Nato nam je za povratek v tekmo zmanjkalo časa. V drugem polčasu smo v obrambi odigrali bolje, a za končni razplet je bil ključen prvi polčas," je razočarano ugotavljal najučinkovitejši posameznik Cedevite Olimpije, Yogi Ferrell (24 točk).