193973

Na Šport TV prihaja svetovno prvenstvo v malem nogometu, tudi s Slovenijo

Avtor: Rene Vidmar
31. 5. 2023, 15.15

V petek se začenja svetovno prvenstvo v malem nogometu Socca World Cup 2023. Prvenstvo bo letos potekalo v Nemčiji v Essnu. Na njem bo letos sodelovalo 44 reprezentanc, med njimi tudi Slovenija.

Selektor Danijel Mitrović in trener Nejc Komidar sta razkrila seznam igralcev: Jan Zibelnik, Mitja Mohar, Neven Grah, Boštjan Preskar, Marko Račič, Davor Mitrović, Dušan Miloš, Aleks Malivojevič, Mario Skuhala, Domen Potočnik, Matevž Sodič, Tim Diaci in Dennis Bandur. Z ekipo bosta v Nemčijo potovala tudi vodja odprave Zdenko Truden in predsednik Slovenske malonogometne zveze Peter Pust.

Slovenija bo igrala v skupini I, kjer se bo srečala z reprezentancami Poljske, Španije in Urugvaja. Prvi obračun izbrano vrsto čaka že v nedeljo, ko se bo pomerila s Poljsko.

Na lanskem prvenstvu, ki je potekalo v Budimpešti, se je Slovenija uvrstila do osmine finala. Tam jo je z 2:0 premagala Ukrajina. V skupini so Slovenci slavili proti Kostariki in Litvi, a izgubili ravno proti Poljakom. Poljska izbrana vrsta se je v preteklosti dvakrat uvrstila v finale, a obakrat zasedla drugo mesto.

V lanskem finalu sta se srečala Kazahstan in Brazilija. Na koncu so s 3:0 slavili Brazilci.

Socca World Cup: Poljska – Slovenija, v nedeljo ob 16.55 na Šport TV!

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več