Luka s trojko pokončal stare znance in utišal svoje navijače

Košarka 16. Nov 20226:46 0 komentarjev

Dallas Mavericks so na krilih izvrstne predstave Luke Dončića vpisali novo zmago, tokrat so s 103:101 na domačem parketu ugnali Los Angeles Clippers, njihove rablje iz prvega kroga končnice v letih 2020 in 2021. Slovenski zvezdnik je vpisal 35 točk, vključno s pomembno trojko pol minute pred koncem, ki ga je kar malce zmedla.

V American Airlies Centru se je ponovil prizor, ki smo mu bili to sezono na tekmah Dallasa priča že nekajkrat. Mavsi so odlično začeli obračun in si priigrali lepo prednost, v tem primeru kar 25 točk (54:29), a po odmoru znova povsem popustili. Že na začetku zadnje četrtine so gostje po košu Paula Georga izid že poravnali (70:70), potem ko so uprizorili delni izid kar 41:16.

Sledila je napeta končnica s pogostim menjavanjem v vodstvu, razlika v korist ene ali druge ekipe pa je znova poskočila nad tri točke, ko je Luka Dončić 27 sekund pred koncem zadel svojo drugo trojko na tekmi za 102:98, kar je bilo dovolj, da so se Mavsi veselili osme zmage to sezono, ob petih porazih.

Luka je bil s 35 točkami prvi strelec dvoboja, iz igre je zadel 11 od 22 metov, s črte prostih metov vseh 11 poskusov. Dodal je še 11 skokov, 5 asistenc in 3 ukradene žoge. Ko je zadel odločilno trojko, je prislonil prst na usta, kot bi želel utišati navijače, a igral je pred domačim občinstvom in po obračunu dejal, da še sam ne ve, zakaj takšna gesta. “Želel sem proslaviti koš. Seveda ne bom utišal lastnih navijačev, res ne vem, zakaj sem to storil,” je dejal malce zmedeni Dončić, ki ostaja vodilni strelec lige NBA to sezono.

Vrhunci predstave Luke Dončića:

Pri Teksašanih se je izkazal tudi Dorian Finney-Smith, ki je zbral 21 točk, zadel je kar sedem metov izza črte (7/15), 16 jih je vpisal Spencer Dinwiddie in s klopi 15 Christian Wood. Pri gostih je 23 točk zbral Paul George, medtem ko Kawhi Leonard ostaja na stranskem tiru.