Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

0 14.04.2022 23:41:37

SENZACIJA v Barceloni: Eintracht izločil Katalonce, takšne drame Camp Nou še ni videl! (video)

Reuters
Nemški Leipzig, za katerega je nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl odigral 78 minut in prejel rumeni karton, je v gosteh z 2:0 premagal italijansko Atalanto in se s skupnim izidom 3:1 prebil v polfinale evropske nogometne lige. Tam bo igral še en nemški klub, Eintracht iz Frankfurta je namreč izločil Barcelono.

Za Leipzig je oba zadetka dosegel Christopher Nkunku. Francoz je prvič zadel v 18. minuti po sijajnem prodoru in podaji Konrada Laimerja. Leipzig je v prvem polčasu deloval nekoliko bolje in zasluženo povedel, višje prednosti pa si varovanci Domenica Tedesca niso priigrali.

V drugem polčasu je imela več od igre ekipa iz Bergama, pri kateri Josipa Iličića ni bilo v kadru. Atalanta je močno pritiskala, nekajkrat pa se je obramba Leipziga izkazala s požrtvovalnimi posredovanji, nevarnejši streli Jeremieja Bogaja, Hansa Hateboerja in Duvana Zapate pa niso bili dovolj natančni. V 86. minuti je nato Nkunku izsilil še enajstmetrovko, jo minuto kasneje tudi uspešno izvedel ter Nemcem dokončno priigral uvrstitev v polfinale.Tam bodo igrali proti glasgowskemu Rangersu. Škoti so sicer današnji dvoboj začeli z zaostankom 0:1 s prve tekme proti Bragi, a že v prvem polčasu zabili dva gola po zaslugi Jamesa Taverniera (2., 44.). Za Portugalce je je bila oteževalna okoliščina tudi rdeč karton Tormene v 42. minut. Kljub temu so se rešili v podaljšek po zadetku Davida Carma v 83. minuti. V podaljšku je nato škotski velikan le kronal igro z nogometašem več, ko je za končnih 3:1 zadel Kemar Roofe. Po drugem rdečem kartonu Portugalcev, prejel ga je Iuri Medeiros, pa je bilo upanja za Brago konec.

Drugi polfinalni par bo West Ham - Eintracht Frankfurt. Nemci so pripravili senzacijo, potem ko so v gosteh s 3:2 ugnali Barcelono. Slednja je sicer kljub ne najboljši predstavi pred tednom dni imela aktiven izid s prve tekme (1:1), a jo je nocoj že v četrti minuti presekala enajstmetrovka, ki jo je uspešno izvedel Filip Kostić. V 36. minuti je nato s sijajnim strelom Marc-Andreja ter Stegna v katalonskih vratih premagal še Rafael Borre.

V drugem polčasu je na 3:0 z drugim zadetkom povišal Kostić. Barca je bila povsem neprepoznavna, je pa imela v 11 minutah sodnikovega dodatka vendarle še nekaj upanja na čudež. Sergio Busquets je najprej z izjemnim udarcem znižal, Katalonci so imeli nato še nekaj lepih priložnosti za drugi zadetek, a je do 11. minute dodatka ostalo pri izidu 3:1 v korist Nemcev. Strel z bele točke Memphisa Depaya je takrat le še ublažil poraz Kataloncev.

Londonski West Ham je po izenačenju na prvi tekmi tokrat v gosteh s 3:0 ugnal francoski Lyon. V prvem polčasu sta zadela Craig Dawson (38.) in Declan Rice (44.), v drugem pa je piko na i postavil še Jarrod Bowen (48.).

Prvi polfinalni tekmi bosta na sporedu 28. aprila, povratni pa 5. maja.