Posledice razočaranja v Berlinu: pred Slovence tudi Srbi

Košarka 26. Sep 202212:06 0 komentarjev

Slovenska moška reprezentanca v košarki, ki je na nedavnem evropskem prvenstvu kot branilka naslova izgubila v četrtfinalu, je na septembrski lestvici Mednarodne košarkarske zveze (Fiba) izgubila dve mesti in je zdaj sedma reprezentanca na svetu. Na prvih treh mestih so ostale reprezentance ZDA, Španije in Avstralije.

Argentina, ki je sredi septembra osvojila južnoameriško prvenstvo, je skočila za tri mesta in je po novem četrta reprezentanca sveta.

Avstralija se je z zmago na azijskem prvenstvu še utrdila na tretjem mestu, pred njo je svetovna prvakinja Španija, ki je na nedavnem evropskem prvenstvu na prestolu nasledila Slovenijo še za naslov prvaka stare celine. Še nikoli doslej ni bila tako blizu reprezentanci ZDA, ki je številka 1 že vse od uvedbe svetovne lestvice.

Slovenijo sta tako prehiteli Argentina in Srbija, ki je ostala šesta.

Zanimiv je tudi pogled na naslednja tekmeca Slovenije. V nadaljevanju kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2023 se bodo 10. novembra mudili v Izraelu, ki je na lestvici pridobil osem mest in je zdaj 33. 13. novembra pa bo v Kopru gostovala Nemčija, ki je kljub bronasti kolajni na domačem EuroBasketu ohranila 11. mesto.

Največji skok med vsemi ekipami je sicer uspel reprezentanci Bahrajna, ki je pridobila 18 mest in je zdaj 87. na svetu.