Slovenija po prvem dnevu zaostaja z 2:0. Foto: TZS

V prvem posamičnem obračunu 18-letni Bor Artnak na peščeni podlagi igrišča v Vini de Maru ni imel pravih možnosti proti 98. igralcu sveta Alejandru Tabilu, ki je bil boljši s 6:3 in 6:3. Precej bolj napet je bil drugi obračun posameznikov. Nicholas Jarry je s 6:3, 3:6 in 7:5 ugnal Blaža Rola.

15. igralec mladinske lestvice je favoriziranemu tekmecu nudil dostojen upor. V prvem nizu se je enakovredno 18-letnik boril do izida 3:3, v osmi igri pa je izgubil servis, kar je Čilencu zadostovalo za zmago v prvem nizu. V drugem nizu je domači igralec povedel s 3:1 in nato zadržal začetne udarce. Maratonska je bila deveta igra, ko je Tabilo unovčil osmo zaključno žogo po uri in 35 minutah.

Na igrišču sem se počutil zelo dobro. Tekma je bila zelo težka, igral sem proti igralcu iz prve stoterice. To je bil moj prvi takšen dvoboj. Začel sem dobro. Škoda, ker se mi ni izšlo v prvem nizu. Vseeno pa lahko rečem, da sem se dobro upiral tekmecu, kar bo dobra popotnica za naslednje tekme. Gledalci so bili glasni. Kljub temu, da niso bili na moji strani sem užival v vzdušju," je povedal Artnak.

V drugem dvoboju je bil Rola, najbolj izkušen igralec v slovenski ekipi, 179. igralec sveta, skoraj do konca v igri za presenečenje proti 146. igralcu lestvice ATP. Pri izidu 5:5 v tretjem nizu je najprej brez dobljene točke izgubil igro na servis Jarryja, nato pa izgubil še svoj začetni udarec. Jarry je drugo točko za Čile osvojil po dveh urah.

Igral sem nad pričakovanji. Glede na to, da sem v sredo zjutraj ležal v postelji in večji del dneva preživel na stranišču, ob tem pa sem imel že pred prihodom v Čile težave s kolenom, sem lahko zelo zadovoljen. Zadovoljen sem tudi s tem, da bi lahko rezultat obrnil v svojo korist,” je dejal Rola.

V soboto sledi igra dvojic, nato pa še dva dvoboja posameznikov. V primeru zmage bi Slovenija septembra letos igrala v svetovni skupini 1, ob porazu pa jo prav tako septembra čaka nastop v svetovni skupini 2.