Celje, 11. 02. 2024 16.52 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min
Ž.K., STA
5

Nogometaši Celja so v 20. krogu nogometne Prve lige s 4:1 nadigrali Muro in tako po včerajšnjem remiju Olimpije še povečali prednost na vrhu ligaške razpredelnice. Kljub temu, da so se Grofje že v deseti minuti znašli v zaostanku, ko je zadel njihov nekdanji član Julien Lamy, so se hitro vrnili v igro, saj sta že v prvem polčasu za preobrat poskrbela Egor Prucev in Gregor Bajde. Zmago Celja pa sta nato v drugem polčasu potrdila Denis Popovič in Luka Menalo. Še manj težav je imel na poznopopoldanski tekmi Maribor, ki je v domačem Ljudskem vrtu s kar 7:0 premagal Aluminij in skočil na tretje mesto.

Celjani so obetavno začeli uvodno ligaško tekmo v spomladanskem delu. Prvo priložnost so si priigrali v četrti minuti, ko je po strelu Denisa Popovića s 14 metrov žoga zletela mimo leve vratnice. Le dve minuti kasneje so gostitelji znova zapretili, po kombinirani akciji in strelu Žana Karničnika pa se je z dobro obrambo izkazal vratar Florijan Raduha.

Žan Karničnik je eden izmed ključnih nogometašev Celja
Žan Karničnik je eden izmed ključnih nogometašev Celja FOTO: Luka Kotnik

Prekmurci so povedli iz svoje prve akcije na dvoboju. V 10. minuti je Italijan Filippo Tripi z globinsko podajo zaposlil Francoza Juliena Lamyja, ki je z močnim in natančnim strelom ukanil nemočnega domačega vratarja Matjaža Rozmana.

Celjani so po prejetem golu potrebovali nekaj časa, da so uredili svoje vrste. Imeli so jalovo terensko premoč, prvo resno priložnost pa so si priigrali v 26. minuti. Po kotu z desne strani je bil v skoku najvišji Romun Marco Dulca, njegov strel pa je zaustavil Raduha.

Vratar Sobočanov je bil nemočen dve minuti kasneje. Po kotu z leve strani je Damjan Vuklišević žogo podaljšal do Rusa Egorja Pruceva, ki je iz neposredne bližine izenačil na 1:1.

Izbranci hrvaškega stratega na klopi Celja Damirja Krznarja so bili blizu gola tudi med 34. in 37. minuto. Najprej je gostujoča obramba v zadnjem trenutku zaustavila lob strel Marka Zabukovnika, v drugi obetavni domači akciji pa se je Luka Menalo izognil prepovedanemu položaju in se znašel iz oči v oči z Raduho, a je streljal mimo vrat.

Damir Krznar na klopi Celja
Damir Krznar na klopi Celja FOTO: Luka Kotnik

Gostitelji so tik pred odhodom na veliki odmor izpeljali bliskovito akcijo, po podaji Menala je Gregor Bajde z natančnim strelom povišal na 2:1.

Celjani so v začetku drugega polčasa prikazali zelo učinkovito predstavo, med 51. in 55. minuto so dosegli kar dva gola. Najprej je glavni sodnik Nejc Kajtazović po igranju z roko Timoteja Brkića v kazenskem prostoru pokazal na 11-metrovko, ki jo je realiziral Popović.

Pri naslednjem celjskem zadetku je večino dela opravil slovenski reprezentant Karničnik, ki je na svoji polovici igrišča odvzel žogo Sobočanom, nato pa po 30-metrskem sprintu lepo zaposlil Menala, ki je z diagonalnim strelom povišal na 4:1.

Tekma je bila tako odločena, oba trenerja pa sta s številnimi menjavami že začela pripravljati strategijo za naslednje tekme.

Statistika tekme Celje - Mura
Statistika tekme Celje - Mura FOTO: Sofascore.com

Maribor se je znesel nad Aluminijem

Mariborski nogometaši so z visoko zmago začeli spomladanski del sezone. Tistim svojim tekmecem, ki bodo videli le rezultat, so gotovo pognali nekaj strahu v kosti, a je treba vedeti, da so gosti iz Kidričevega od osme minute igrali z igralcem manj. Sodnik je zaradi prekrška v kazenskem prostoru nad Hilalom Soudanijem izključil Gašperja Jovana in dosodil enajstmetrovko, potem ko jo je uspešno realiziral Josip Iličić, pa je bilo gostiteljem precej lažje.

Imeli so prednost v izidu in številu igralcev, lahko so bili sproščeni, ponudili so priložnost, da v njihovi prevladi uživajo tudi gledalci. Ti na drugi gol niso dolgo čakali, po lepi akciji v treh potezah, v kateri sta sodelovala Blaž Vrhovec in Iličić, je v 24. minuti svoj prvi od treh golov na tekmi dosegel Arnel Jakupović. Slednji je dosegel tudi tretji gol, po podaji Vrhovca je natančno meril z roba kazenskega prostora.

Izid prvega polčasa je postavil Soudani, in sicer po atraktivnem preigravanju, v katerem je pokazal svojo mojstrstvo. Maribor je imel v prvem delu še nekaj priložnosti, a je bil tudi s štirimi zadetki zadovoljen.

Kljub temu pa je tudi v drugem delu nadaljeval z napadi in nizal nevarne akcije in priložnosti. Toda vse 68. minute je bil neučinkovit, nato pa je mrežo vnovič zatresel Soudani. Mariborčanom se je spet odprlo, Jakupović je dosegel še tretji gol in gledalce spomnil na svoj učinkovit začetek letošnjega prvenstva, končni izid pa je v 81. minuti postavil mladi Tine Čuk.

Maribor se je z zmago na tretjem mestu lestvice prehitel Koper, drugouvrščeni Olimpiji pa se je približal na šest točk.

Statistika tekme Maribor - Aluminij
Statistika tekme Maribor - Aluminij FOTO: Sofascore.com

V naslednjem krogu bo gostoval pri Muri, Aluminij, bo gostil Koper, celjska zasedba pa se bo v gosteh pomerila z Bravom.