London, 31. 01. 2024 23.21 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
N.M., STA
2

Favorizirane ekipe so na današnjih nogometnih tekmah 22. kroga angleškega prvenstva osvojile načrtovane točke. Liverpool je na Anfieldu premagal Chelsea s 4:1, Manchester City je bil doma boljši od Burnleyja s 3:1, Tottenham pa je po zmagi nad Brentfordom s 3:2 napredoval na četrto mesto.

Statistika tekme Liverpool - Chelsea
Statistika tekme Liverpool - Chelsea FOTO: Sofascore.com

Nogometaši iz Liverpoola so temelje za zmago nad Chelsejem postavili v prvi polovici tekme, ko sta zadela Portugalec Diogo Jota in Conor Bradley. Njihova prednost bi lahko bila še bolj izrazita, če bi Urugvajec Darwin Nunez v sodnikovem podaljšku realiziral 11-metrovko. V drugem polčasu sta za gostitelje zadela še Madžar Dominik Szoboszlai (65.) in Kolumbijec Luis Diaz (79.), za goste pa je edini gol dosegel Francoz Christopher Nkunku (71.).

Zasedba iz mesta Beatlov ima še naprej pet točk prednosti pred Arsenalom in Manchester Cityjem. Slednji je na drugem mestu zavoljo boljše razlike v golih, hkrati pa ima v dobrem še eno tekmo.

Statistika tekme Manchester City - Burnley
Statistika tekme Manchester City - Burnley FOTO: Sofascore.com

Izbranci Pepa Guardiole na današnjem dvoboju niso imeli nobenih težav z Burnleyjem. V prvem polčasu je oba gola za meščane prispeval Argentinec Julian Alvarez, v začetku drugega pa je na 3:0 povišal Španec Rodri. Za goste je v končnici tekme zadel Belgijec Ameen Al Dakhil.

Tottenham se je po zmagi v mestnem derbiju proti Brentfordu po točkah izenačil z Aston Villo, obe ekipi pa za tretjeuvrščenim Arsenalom, ki je v torek premagal Nottingham Forest z 2:1, zaostajata tri točke. Gostujoča zasedba je povedla v 15. minuti po golu Francoza Neala Maupaya, v začetku drugega polčasa pa je Tottenham prikazal izjemno učinkovito predstavo.

Statistika tekme Tottenham - Brentford
Statistika tekme Tottenham - Brentford FOTO: Sofascore.com

Med 48. in 56. minuto je dosegel kar tri gole, med strelce so se vpisali Italijan Destiny Udogie, Valižan Brennan Johnson in Brazilec Richarlison. Zadnji gol na tekmi je za goste dosegel Ivan Toney v 67. minuti.

Na preostalih torkovih tekmah je Newcastle v Birminghamu premagal Aston Villo s 3:1, Lutton se je znesel nad Brighton in zmagal s 4:0, Crystal Palace pa je po hudem boju ugnal Sheffield s 3:2. Fulham in Everton sta se na Craven Cottagu razšla brez golov. V četrtek bosta še tekmi West Ham - Bournemouth in Wolverhampton - Manchester United.