Odbojka

ACH Volley tekmovanje v Ligi prvakov končal s šestim porazom

Pariz, 17. 01. 2024 22.07 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Odbojkarji ACH Volleyja so izgubili tudi šesto tekmo skupine B Lige prvakov in so tekmovanje končali brez osvojene točke. V zadnjem krogu jih je s 3:0 (21, 18, 22) premagal francoski Tours, ki je s tem potrdil drugo mesto v skupini.

ACH Volley
ACH Volley FOTO: Damjan Žibert

Čeprav so izgubili z 0:3 varovanci Radovana Gačiča skozi tekmo niso bili v tako podrejenem položaju, kot kaže končni izid. V prvem delu nizov so bili povsem enakovredni tekmecem, ki so s težavo dobili že prvo tekmo v Tivoliju, a v odločilnih trenutkih so Francozi vendarle pokazali večjo zbranost, kar jih je na koncu pripeljalo do zmage.

Predvsem se lahko zahvalijo estonskemu reprezentantu Märtu Tammearuju, ki je bil zelo učinkovit, prvi napad je zgrešil šele v sredini tretjega niza. Čeprav tekme ni začel, v igro je vstopil sredi prvega niza, je bil na koncu z 12 točkami najučinkovitejši igralec tekme, pri Ljubljančanih je še tri več dosegel Nikola Gjorgiev. Francozi so ves čas bolje servirali, kar kaže tudi razmerje asov; dosegli so jih šest, Ljubljančani nobenega.