Niz Bostona končan, za Dallasom vse večja gneča

Košarka 12. Apr 20247:14 0 komentarjev

Košarkarji New York Knicks so v severnoameriški ligi NBA dosegli pomembno zmago. Na gostovanju so s 118:109 premagali najboljšo ekipo lige, Boston Celtics, ter ji prizadejali prvi domači poraz po 13 domačih zmagah v nizu. Kratkohlačniki ostajajo tretji na vzhodu, a imajo po tretjem uspehu v nizu le zmago manj od Milwaukee Bucks na drugem mestu.

Prvi strelec Knicks, ki so si tekmo prej zagotovili končnico, zdaj pa se borijo kar za drugo mesto na vzhodu, je bil Jalen Brunson, ki je dosegel 39 točk.

“Dobro smo zadevali in odigrali prave poteze,” je dejal Brunson po zmagi: “Očitno se zavedamo, da so gospodarji na vzhodu. Kadarkoli igraš proti njim, je to vedno dobro merilo, da vidiš, kje si. Igrali smo precej dobro, a vemo, česa so sposobni. Nocoj nam je uspelo.”

“Ta poraz boli, a morda to potrebujemo, da se bomo v končnico odpravili z ‘ubijalsko’ miselnostjo,” je dejal domači center Kristaps Porzingis, potem ko je Boston izgubil drugič zaporedoma. “Danes nismo pokazali tega, kar nas krasi. To ni bila ekipa, ki jo obožujejo naši navijači. Verjemite, da se bomo spet pojavili, ko bo treba. Vemo, kaj je naš cilj.”

Težave za LeBronovo druščino

Golden State Warriors so z zmago v gosteh proti Portland Trail Blazers s 100:92 izrinili Los Angeles Lakers z devetega mesta na zahodu, obe ekipi bi se v tem primeru srečali v dodatnih kvalifikacijah za končnico. Gosti so šele z nizom 11:0 v zadnjih minutah preobrnili tekmo, superzvezdnik Stephen Curry je bil prvi mož bojevnikov z 22 točkami, osmimi podajami in sedmimi skoki.

New Orleans Pelicans so s 135:123 v gosteh proti Sacramento Kings ohranili šesto mesto na zahodu, ki bi pomenilo zanesljivo uvrstitev v končnico, ki pa je še niso potrdili.

Mesto pred njimi so Dallas Mavericks Luke Dončića, ki so si pred dnevi zagotovili končnico in se bodo v prvem krogu pomerili z Los Angeles Clippers. Kings ostajajo osmi, a Warriors in Lakers za njimi imajo enak izkupiček v dosedanjem delu sezone s 45 zmagami in 35 porazi.