Šport
1749 ogledov

Veter ponagajal zmagovalki US Opna, preoblekla se je sredi dvoboja

Bianca Andreescu Epa
Kanadska teniška igralka Bianca Andreescu se je na obračunu prvega kroga proti francoski tekmici Harmony Tan znašla v sila neprijetnem položaju. Na ogrevanju je namreč ob močnem vetru ugotovila, da se njen spodnji del obleke dviguje občutno previsoko. Ker se je počutila nelagodno, je glavnega sodnika dvoboja prosila za dovoljenje za zamenjavo obleke.

"Se lahko to ne šteje, kot ena izmed mojih izhodov v garderobo? Res, to ni moja krivda, to je krivda proizvajalca Nike. Ta obleka je tako slaba," je po ogrevanju glavnemu sodniku dvoboja potarnala Bianca Andreescu. Kanadčanka je sicer senzacionalna zmagovalka US Opena iz leta 2019, zanimiv podatek pa je, da na preostalih grand slamih ni prišla dlje kot v drugi krog.

22-letnica se je tokrat znašla v številnih medijih zaradi težav s preveč ohlapnim krilom, ki se je ob močnem vetru na igrišču v New Yorku prepogosto dvigovalo previsoko. To je Kanadčanko zmotilo že ogrevanju, tako da je prosila glavnega sodnika, če se lahko gre preobleč.

Tamara Zidanšek US Open Šport Slovenka odigrala maratonski dvoboj

Menjava obleke ni vplivala na koncentracijo Kanadčanke, ki je proti Francozinji upravičila vlogo favoritinje in slavila z 2:1 v nizih. V prvem nizu je Tanovi zavezala celo kravato (6:0), drugi niz je oddala z izidom 3:6, v tretjem pa znova nadvladala tekmico (6:1) in se razveselila uvrstitve v drug krog zadnjega grand slama sezone.

Aljaž Bedene OP ZDA Šport Bedene igral z 281 mest višje uvrščenim igralcem, odločitev v petem nizu