147382

Odermatt v Wengnu še povečal vodstvo v skupnem seštevku

Avtor: Blaž Magdič
13. 1. 2022, 16.47

Marco Odermatt je zmagovalec superveleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev. Švicar je za 23 stotink sekunde premagal Norvežana Aleksandra Aamodta Kildeja, ki se je po treh zmagah po vrsti v tej disciplini moral zadovoljiti z drugim mestom. Za najboljši slovenski dosežek je poskrbel Martin Čater na 21. mestu (+1,51).

Na tretjem mestu je pristal Avstrijec Matthias Mayer (+0,58). Trojica na zmagovalnih stopničkah ni presenečenje. Gre tudi za najboljše tri v seštevku discipline, s to razliko, da je Kilde (380 točk) pred Odermattom (319), ki je na tretje mesto potisnil Mayerja (290).

Ta trojica pa je tudi na prvih treh mestih v skupnem seštevku zime, v katerem pa si je Odermatt (945 točk) ustvaril 396 točk zaloge pred Kildejem (549) in 438 točk pred Mayerjem (507).

Po Val Gardeni, kjer je bil 12., se je znova med dobitnike superveleslalomskih točk prebil Čater. Boštjan Kline in Miha Hrobat sta tekmovanje končala brez uvrstitve.

Kline je odstopil, Hrobat pa je šel na progo dvakrat. V drugo je bil zelo dobro na poti, a tako kot Kline pred njim tekmovanja ni končal v cilju.

To je bil zadnji moški superveleslalom pred olimpijskimi igrami na Kitajskem. Po Pekingu bosta sledili le še preizkušnji v tej disciplini marca v Kvitfjellu in finalna v Courchevel/Meribelu.

V Bernskih Alpah bosta v petek in soboto sledila smuka, petkov bo na skrajšani progi s starta kombinacijskega smuka, sobotni z višjega starta, v nedeljo pa bo sledil še klasični slalom.

Vir: STA

1

Stojanović: Najtežje so tekme po derbijih, Mariboru proti Rogaški zagotovo ne bo lahko (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več

3

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več