Razočarani Mason Mount po zmagovitem zadetku West Hama. Chelsea je tokrat prejel tri zadetke, v uvodnih 14 krogih skupaj pa le šest. Foto: AP

Branilec, ki je reprezentant Demokratične republike Kongo, je vratarja Edouarda Mendyja presenetil z leve strani v slogu nekdanjega slovenskega reprezentanta Milana Osterca na tekmi proti Romuniji pred 20 leti. Žogo je poslal v sredino, ta pa je končala v mreži.

Po prvem polčasu so gostje vodili z 2:1. Thiago Silva je premoč kronal v 28. minuti, ko je po strelu iz kota zadel z glavo, Mason Mount pa je v 44. minuti po protinapadu in dolgi podaji Hakima Ziyecha modrim zagotovil drugo vodstvo, potem ko je vmes z 11-metrovke izenačil Manuel Lanzini. Jorginho je slabo podal žogo Mendyju, ta je neugoden položaj poskušal rešiti s preigravanjem, a ni bil uspešen, v prerivanju pa je storil prekršek nad Jaredom Bownom.

Bowen je v 56. minuti poravnal izid na 2:2, ko je natančno streljal z roba kazenskega prostora. V nadaljevanju je bil za las prekratek, da bi dosegel še svoj drugi gol. Chelsea je ob koncu poskušal s pritiskom, toda večje priložnosti si ni priigral, na drugi strani pa je bil kaznovan za nepazljivost Mendyja. V tej sezoni ga je ugnal le še Manchester City 25. septembra (0:1).

City je tokrat osvojil tri točke pri Watfordu (1:3) in se povzpel na vrh lestvice. Med strelce sta se vpisala Raheem Sterling z glavo in dvakrat Bernardo Silva.

Divock Origi slavi s soigralci po golu Liverpoola v 94. minuti. Foto: AP

Origi junak Liverpoola

Liverpool je prav tako v gosteh z 1:0 premagal Wolverhampton in je zdaj drugi. Zadetek za zmago je v 94. minuti dosegel rezervist Divock Origi, ki je na zelenico prišel v 68. minuti.

Gostitelji, ki so do zdaj prejeli samo 13 zadetkov, so se izkazali za trd oreh tudi za najboljši napad v ligi (44 golov).

Diogo Jota je v drugem polčasu zapravil skoraj nemogoče. Po hudi napaki domačega vratarja in enega od branilcev je krenil proti vratom, kjer sta gol branila dva igralca. Lahko bi ju vprašal, kam naj pošlje žogo, a je na golovi črti zadel le Conorja Coadyja.

Na njegovo srečo je bil v izdihljajih tekme uspešnejši Origi. Z desne strani je podal Mohamed Salah, Belgijec je žogo sprejel s hrbtom obrnjen proti vratom in jo iz obrata s strelom po tleh poslal v mrežo.

Fred poskrbel za zmagoviti debi Rangnicka

28-letni Brazilec Fred je z drugim ligaškim golom sezone poskrbel za uspešen štart Ralfa Rangnicka pri Manchester Unitedu. Foto: Reuters

Nemec Ralf Rangnick, novi trener nogometašev Manchester Uniteda, je v nedeljo debitiral z zmago. Rdeči vragi proti Cystal Palacu še zdaleč niso blesteli, odločitev je padla šele v zadnje četrt ure, ko je v 77. minuti ob ravnotežju v igri s strelom z 18 metrov v polno zadel Brazilec Fred. Predtem je za United Alex Telles s prostega strela v 2. polčasu zadel prečko, a lepšo priložnost so zapravili nenatančni napadalci kluba iz Londona.

Spursi potisnili Norwich znova na dno lige

Tottenham je brez večjih težav s 3:0 premagal po novem spet zadnjeuvrščeni Norwich. Lucas Moura je zadel že v deseti minuti, v 67. minuti je vodstvo povišal Davinson Sanchez, deset minut pozneje pa je bil natančen še Heung-Min Son. Londončani so z novimi točkami prebili na peto mesto prvenstvene razpredelnice, Manchester United je šesti.

Leeds in Brentford sta se razšla z neodločenim izidom 2:2, na koncu pa so lahko bolj zadovoljni domači, ki so izenačili in postavili končni izid v peti minuti sodnikovega podaljška, ko je gol dosegel Patrick Bamford.

Demarai Gray je z izjemnim strelom z 20 metrov zagotovil zamgo Evertonu. Foto: Reuters

Gray v 92. minuti potopil topničarje
Na napeti ponedeljkovi tekmi je Everon premagal Arsenal z 2:1. Londončani so povedli ob koncu prvega polčasa, ko je zadel Martin Ödegaard. Le malce pred tem so domači po pregledu videosodnika ostali brez zadetka Richarlisona. Sodniki so dosodili prepovedan položaj. Brazilcu je VAR zaradi prepovedanega položaja odnesel tudi zadetek v 58. minuti.

V 80. minuti je Richarlisonov gol z glavo le obveljal, ko je v mrežopospravil odbito žogo po strelu Demaraija Graya, ki je zadel prečko. V 84. minuti je imel Eddie Nketiah izjemno priložnost za novo vodstvo topničarjev, a je z dveh metrov s strelom z glavo zadel vratnico.

V drugi minuti sodniškega dodatka pa je Everton prišel do zmage (prve po treh porazih), ko je z močnim strelom od daleč zadel Gray. Žoga se je v mrežo odbila od vratnice. V zadnji sekundi tekme je pri gostih še izjemno priložnost za točko z malce premalo natančnim strelom zapravil Pierre-Emerick Aubameyang.